Wyciekły ceny kart Intel Arc Alchemist DG2 oraz pozycjonowanie względem układów NVIDII i AMD

Wyciekły ceny kart Intel Arc Alchemist DG2 oraz pozycjonowanie względem układów NVIDII i AMD

Do sieci wyciekły slajdy dotyczące wydajności i pozycjonowania cenowego kart graficznych Intel ARC Alchemist. Pokazuje to nam, z którymi układami graficznymi NVIDIA i AMD będą konkurować.

Od razu widać, że Intel nie planuje wypuścić karty ARC pierwszej generacji, która będzie konkurować w najwyższym pułapie wydajnościowym. Na to przyjdzie czas w następnych generacjach, co oznacza, że topowe karty graficzne NVIDIA i AMD, takie jak GeForce RTX 3080 i Radeon RX 6800 XT wciąż będą konkurować jedynie ze sobą. Zamiast tego Intel skupi się na procesorach graficznych NVIDIA GA104 i AMD Navi 22 w segmencie wyższej klasy średniej. Slajd sugeruje, że wbrew wcześniejszym doniesieniom o trzech wariantach, planowane są tylko dwa GPU DG2.

Slajd z prezentacji Intela ujawnia ceny oraz konkurentów kart Intel ARC Alchemist.

Mocniejszy układ SOC1 DG2 ma konkurować z kartami o TDP od 175 W do 225 W, czyli bezpośrednio z NVIDIA RTX 3070 i RTX 3060 Ti, a z obozu AMD z  Radeonem RX 6700XT i RX 6600 XT. Zastanawiać może tylko brak "RX" w nazwach Radeonów oraz pojawienie się Radeona 6500 XT, którego przecież jeszcze nie ma. Możliwe jednak, że slajd ten zakłada, że model 6500 XT pojawi się jeszcze w tym roku. Słabszy SOC2 to 75 W TDP. Jest to układ skierowany do głównego nurtu z wydajnością nie wyższą niż GTX 1650 SUPER.

Układ graficzny SOC1 ma być oferowany w przedziale cenowym od 300 do 499 USD - należy pamiętać, że w oparciu o ten sam procesor pojawi się z pewnością wiele modeli. SOC2 to przedział cenowy 100-145 USD i jest to segment, który zarówno NVIDIA, jak i AMD porzuciły w swoich najnowszych architekturach. Nowe układy Intela mają zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku, a produkowane będą przez TSMC w procesie 6 nm.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły ceny kart Intel Arc Alchemist DG2 oraz pozycjonowanie względem układów NVIDII i AMD

 0