PS5 PlayStation Showcase 2021 - podsumowanie prezentacji. To było coś

PS5 PlayStation Showcase 2021 - podsumowanie prezentacji. To było coś

Sony miało pozamiatać tegorocznym PlayStation Showcase i... chyba pozamiatało. Nie tylko liczba, ale także "kaloryczność" zaprezentowanych gier były imponujące.

Podczas trwającej blisko 40 minut prezentacji zobaczyliśmy kilkanaście gier powstających z myślą o PlayStation 5 - zarówno tych już znanych, jak i zupełnie nowych. Sony przygotowało tak bogatą w atrakcje zapowiedź, że gdybyśmy mieli zdecydować, na który z tytułów czekamy najbardziej, to - cytując Dave'a Jaffe - "postradalibyśmy rozumy". Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze fragmenty PlayStation Showcase 2021 oraz podsumowanie najistotniejszych informacji przekazanych przez Hermena Hulsta, szefa PlayStation Studios.

Lepiej przygotujcie popcorn i upewnijcie się, że przez najbliższe pół godziny nikt nie będzie wam przeszkadzał. Poniżej PlayStation Showcase 2021 w jakże skondensowanej pigułce.

PS5 PlayStation Showcase 2021 - zwiastuny, trailery, gameplaye:

Alan Wake Remastered

Grand Theft Auto V na PS5

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt

Ghostwire: Tokyo

Uncharted: Legacy of Thieves na PS5 i PC

Marvel's Wolverine

Gran Turismo 7

Marvel: Strażnicy Galaktyki

Deathloop

Marvel's Spider Man 2

God of War: Ragnarok

Tiny Tina's Wonderland

Tchia

Project Eve

Forspoken

Star Wars: The Old Republic Remake

PS5 PlayStation Showcase 2021 - najważniejsze informacje:

 • W końcu zobaczyliśmy God of War: Ragnarok w akcji. Tym razem przeniesiemy się do zupełnie nowej lokacji. Grafika robi niesamowite wrażenie. Kiedy premiera? Niestety nie wiadomo.
 • Alan Wake Remastered został zaprezentowany na pierwszym zwiastunie. Gra powstaje nie tylko na PS5, ale także na PS4, PC, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Jednak to Sony jako pierwsze pokazało remaster.
 • Miłośnicy uniwersum Marvela mogą zacierać ręce. Jednocześnie powstają aż trzy gry z akcją osadzoną w tym świecie. To Marvel's Spider-Man 2, Marvel's Wolverine oraz Marvel: Strażnicy Galaktyki.
 • Gran Turismo 7 na obszernym gameplayu. Poznaliśmy datę premiery - marzec 2022 roku. Zapowiada się emocjonujący pojedynek pomiędzy GT7 a Forzą Motorsport 8.
 • Uncharted: Legacy of Thieves Collection to remaster ostatnich dwóch odsłon serii. Trafi nie tylko na PS5, ale także na PC.
 • Ghostwire: Tokyo - produkcja twórców The Evil Within - zapowiada się na niezwykle efektowną grę akcji.
 • Square Enix pracuje nad zupełnie nową marką - Forspoken. Gra ujrzy światło dzienne wiosną przyszłego roku.
 • Kolejną zupełną nowością jest Project Eve w wykonaniu Shift Up. To krwawy slasher tworzony na podstawie silnika Unreal Engine (zalatuje nieco BloodRayne).
 • Star Wars: The Old Republic Remake rzeczywiście powstaje! Na razie nie wiadomo, czy gra trafi tylko na PS5, czy także na PC oraz Xboksy.
 • Prawdopodobnie najbardziej urokliwą grą prezentacji była Tchia, gra przygodowa w otwartym świecie, zainspirowana Nową Kaledonią.
 • Grand Theft Auto V na next-geny - dobra wiadomość jest taka, że w końcu mogliśmy zobaczyć grę w akcji, a gorsza taka, że premiera odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku.

PS5 PlayStation Showcase 2021 - cały zapis wydarzenia:
 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS5 PlayStation Showcase 2021 - podsumowanie prezentacji. To było coś

 0