AMD reklamuje swoje karty jako zdolne do zapewnienia 100+ FPS w grze Avatar

AMD reklamuje swoje karty jako zdolne do zapewnienia 100+ FPS w grze Avatar

Świeżo wydany Avatar: Frontiers of Pandora, jak praktycznie każda nowa produkcja, stawia wymagania przed sprzętem graczy. AMD twierdzi jednak, że na ich kartach graficznych z linii RX 7000 można oczekiwać ponad 100 FPS-ów. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego modelu i rozdzielczości.

Radeony w nowym Avatarze

AMD reklamuje swoje karty graficzne z serii Radeon RX 7000 jako zdolne do zapewnienia płynnej rozgrywki w Avatar: Frontiers of Pandora. Czerwoni przygotowali materiały promocyjne, w których pokazali wydajność poszczególnych modeli GPU w nowym Avatarze. Z testów wynika, że każda karta, od Radeona RX 7600 do RX 7900 XTX włącznie, jest w stanie generować ponad 100 klatek na sekundę. A gdzie haczyk? Przede wszystkim w każdym z testów użyta była technologia FSR 3. Według AMD bez niej nawet RX 7900 XT nie był w stanie zagwarantować odpowiednio dużej liczby FPS-ów w 4K przy ustawieniach Ultra z RT. Karta generowała średnio jedynie 37 klatek. Po włączeniu FSR 3 w trybie "wydajność" liczba ta wzrosła natomiast do 136 FPS. Przy tych samych ustawieniach FSR i detali, na wyżej postawionym w hierarchii modelu RX 7900 XTX odnotowano 148 FPS.

Całość testów zamyka model RX 7600, czyli reprezentant niższego segmentu. I również na tej karcie - według testu AMD - można liczyć na zabawę przy ponad 100 klatkach.

Pozostałe karty były już testowany z FSR ustawionym na "jakość", jednak wciąż przy detalach Ultra i RT. W przypadku Radeona RX 7800 XT średnia liczba klatek w 1440p wyniosła 131. W tej samej rozdzielczości Radeon RX 7700 XT uzyskał natomiast wynik 115 FPS. Całość testów zamyka model RX 7600, czyli reprezentant niższego segmentu. I również na tej karcie - według testu AMD - można liczyć na zabawę przy ponad 100 klatkach (średnio 109). Wymogiem, oprócz włączenia FSR, jest tutaj ustawienie rozdzielczości na 1080p.

AMD wykazuje duże zainteresowanie grą

Nic dziwnego, że AMD reklamuje swoje karty graficzne akurat w Avatar: Frontiers of Pandora. Pod koniec sierpnia dowiedzieliśmy się o powstaniu limitowanej edycji kart Radeon z wykończeniem mającym nawiązywać właśnie do tej produkcji.

W listopadzie ruszyła natomiast promocja, dzięki której osoby kupujące kwalifikującą się kartę z serii Radeon RX 7000, procesor Ryzen 7 lub 9 z linii 7000 albo komputery stacjonarny bądź laptop z takimi podzespołami mogły liczyć na otrzymanie bezpłatnej kopii nowej gry Avatar. Warto jeszcze wspomnieć, że Avatar: Frontiers of Pandora jest pierwszym tytułem, który od razu obsługuje FSR 3. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD reklamuje swoje karty jako zdolne do zapewnienia 100+ FPS w grze Avatar

 0