AMD rozsyła już procesory Ryzen 9000. Są zdjęcia

AMD rozsyła już procesory Ryzen 9000. Są zdjęcia

Wygląda na to, że AMD rozsyła już testowe egzemplarze procesorów z serii Ryzen 9000. W sieci pojawiły się teraz zdjęcia niewprowadzonych jeszcze modeli.

 

Rynkowy debiut procesorów z serii Ryzen 9000 spodziewany jest pod koniec lipca. Nie dziwią nas zatem doniesienia wskazujące na to, że recenzenci otrzymują już swoje egzemplarze testowe. O tym, że seria Ryzen 9000 jest już wysyłana określonym osobom świadczą niedawne benchmarki dodane do internetowej bazy programu Geekbench. Mowa tutaj o testach aż trzech z czterech chipów Ryzen 9000, które w pierwszej kolejności mają trafić do sklepów. Zostały one przeprowadzano na tej samej platformie i dodane tego samego dnia.

Znany informator, HXL, opublikował dziś krótki wpis, w którym poinformował, że najprawdopodobniej recenzenci otrzymali już procesory Zen 5. Dodatkowo zamieścił zdjęcie (niewiadomego pochodzenia), na którym widać trzy modele.

Ryzen 9000

Na rozpoczęcie wysyłania nowych Ryzenów wskazują też inne doniesienia. Znany informator, HXL, opublikował dziś krótki wpis, w którym poinformował, że najprawdopodobniej recenzenci otrzymali już procesory Zen 5. Dodatkowo zamieścił zdjęcie (niewiadomego pochodzenia), na którym widać trzy modele: Ryzen 5 9600X, Ryzen 7 9700X oraz Ryzen 9 9900X. Należy dodać, że to dokładnie te same układy, które pojawiły się we wspomnianych testach Geekbench. Można byłoby więc zakładać, że AMD w pierwszej kolejności wypuści tylko 3 chipy Ryzen 9000. Przeczyć tym domysłom zdaje się jednak inny post na X. Użytkownik publikujący treści z profilu Kyle udostępnił jeszcze wczoraj zdjęcie trzymanego w dłoni modelu Ryzen 9 9950X. Warto dodać, że Kyle pracuje dla kanału Bitwit na YouTube zajmujące się technologią.

Ryzen 9000

Premiery Ryzenów 9000 oczekuje się 31 lipca. Nie jest to jednak oficjalna data. Zapewne pierwsze recenzje nowej generacji procesorów AMD pojawią się dzień przed ich wprowadzeniem. Wiemy, że przynajmniej jeden producent sprzętu szykuje już swoje płyty główne na nadejście serii Ryzen 9000. Gigabyte wypuścił niedawno aktualizację BIOS optymalizującą wydajność właśnie dla nowej generacji CPU.

Co do nowych chipsetów, AMD szykuje X870 oraz X870E. Oba mają być wykorzystane w płytach głównych, które trafią do sprzedaży na dwa miesiące po premierze Ryzen 9000.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD rozsyła już procesory Ryzen 9000. Są zdjęcia

 0