AMD Ryzen 5 7600X dostrzeżony w benchmarku?

AMD Ryzen 5 7600X dostrzeżony w benchmarku?

Do sieci trafiły wyniki benchmarku 6-rdzeniowego procesora z dość charakterystycznym oznaczeniem w postaci ciągu znaków. Bez wątpienia jest to procesor AMD, a jego nazwa sugeruje, że należy do nadchodzącej serii Ryzen 7000. Jednostka charakteryzuje się taktowaniem na poziomie 4,4 GHz. Układ przetestowano w połączeniu z płytą główną Gigabyte X670E AORUS Master. Jak się okazało, ten tajemniczy model jest wydajniejszy nawet od Ryzena 9 5950X.

Jeden z użytkowników Twittera podzielił się z nami dość ciekawym zrzutem ekranu, na który widnieje opis testowanego sprzętu. W tabelce z informacjami dostrzec można procesor AMD z charakterystycznym oznaczeniem w postaci ciągu znaków. Bez wątpienia jest to jeden z niezaprezentowanych jeszcze modeli, ponieważ kod produktu nie został nigdy wcześniej zauważony. Utrudnia to także samą identyfikację jednostki, bowiem pod tą nazwą może kryć się wiele układów. Niemniej jednak, przecieki dostarczają nam informacji, iż jest to 6-rdzeniowe CPU, a więc bardzo prawdopodobne, iż mamy do czynienia z modelem należącym do nadchodzącej serii AMD Ryzen 7000. Istnieje także całkiem spora szansa, że na zrzucie ekranu widzimy Ryzena 5 7600X.

Nieznany procesor AMD zamontowano na płycie głównej Gigabyte X670E AORUS Master, co jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, iż mowa o jednostce z serii Ryzen 7000.

 

Zarejestrowana przez program częstotliwość procesora wynosi 4400 MHz. Podczas testów, CPU pracowało pod kontrolą płyty głównej Gigabyte X670E AORUS Master, na której obsadzono także kartę graficzną NVIDIA RTX A4000. Chipset płyty głównej jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, iż omawiany procesor należy do serii AMD Ryzen 7000. Mimo, że sam benchmark nie należy do najpopularniejszych, jednemu z użytkowników udało się znaleźć bardzo podobny test z modelem Ryzen 9 5950X, wykorzystującym architekturę Zen 3.

W tym przypadku, domniemany Ryzen 5 7600X okazuje się szybszy od wspomnianego Ryzena 9 5950X mimo zegarów na poziomie 4,4 GHz. Istnieje także szansa, iż jest to jedynie próbka inżynieryjna, a finalne zegary będą sporo wyższe. Niemniej jednak możemy spodziewać się 6-rdzeniowego procesora kolejnej generacji AMD. Mamy tylko nadzieję, że dostępny na półkach sklepowych produkt faktycznie zagwarantuje wyższą częstotliwość pracy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Ryzen 5 7600X dostrzeżony w benchmarku?

 0