AMD Ryzen 7000 (Zen 4) - znamy datę prezentacji, publikacji recenzji i sklepowej premiery

AMD Ryzen 7000 (Zen 4) - znamy datę prezentacji, publikacji recenzji i sklepowej premiery

Według Wccftech, AMD wyznaczyło już ostateczną datę premiery nowych desktopowych procesorów Zen 4, czyli serii Ryzen 7000.

Doniesienia te docierają do nas po tym, jak AMD oficjalnie potwierdziło, że nowa generacja procesorów, Ryzen 7000, zadebiutuje na rynku jeszcze w tym kwartale, co oznacza, że pojawią się w sklepach do końca września. Dyrektor generalna AMD Lisa Su, odpowiadając na pytania w trakcie sesji Q&A po prezentacji wyników finansowych za drugi kwartał, zawęziła datę premiery do tego okresu.

AMD wyznaczyło już ostateczną datę premiery nowych desktopowych procesorów Zen 4, czyli serii Ryzen 7000. 

Dzięki najnowszych przecieków poznajemy zaś konkretną, aktualną datę, która podobno się już nie zmieni (no chyba że wydarzy się coś nieoczekiwanego). Według źródeł Wccftech, AMD ma ogłosić swoją nową serię jeszcze w tym miesiącu, bo już 29 sierpnia. Zaledwie dwa tygodnie później, 15 września, producent podobno zniesie embargo na sprzedaż produktów, a dwa dni wcześniej pojawią się pierwsze recenzji CPU Ryzen 7000. Tak prezentować ma się harmonogram:

  • Zapowiedź AMD Ryzen 7000 – 29 sierpnia (ze względu na różnicę czasową w Polsce będzie to 30 sierpnia, o 2:00 w nocy)
  • Recenzje AMD Ryzen 7000 – 13 września, 2022, 15:00 naszego czasu
  • Premiera AMD Ryzen 7000 – 15 września, 2022, 15:00 naszego czasu

Niewątpliwie cieszy fakt, że recenzje ukażą się na dwa dni przed premierą, dzięki czemu potencjalni zainteresowani będą mogli się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o zakupie - oczywiście również postaramy się przygotować nasze testy. 

Płyty główne X670, o których będzie mowa jeszcze dziś podczas wydarzenia AMD Meet The Expert, zadebiutują tego samego dnia, co seria Ryzen 7000 - recenzje również zostaną opublikowane 2 dni wcześniej.

O dacie 15 września wspominały już wcześniejsze przecieki z połowy czerwca, więc zapewne coś jest na rzeczy, choć trzeba pamiętać, że to wciąż jeszcze nieoficjalne informacje.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Ryzen 7000 (Zen 4) - znamy datę prezentacji, publikacji recenzji i sklepowej premiery

 0