AMD sugeruje, że PS5 i Xbox Series X mają to samo GPU z ray tracingiem

AMD sugeruje, że PS5 i Xbox Series X mają to samo GPU z ray tracingiem

Chociaż nadal brakuje nam informacji o specyfikacji sprzętowej kolejnej generacji konsol i nie można dokonać bezpośredniego porównania, to wygląda na to, że PS5 i Xbox Series X będą miały podobne możliwości graficzne i śledzenia promieni, dzięki nowym kartom graficznym AMD RDNA2. Informacje pochodzą z prezentacji analiy finansowej AMD. Omawiając cały szereg wydarzeń związanych z komputerem i technologią, AMD ujawniło w komentarzu, że "… opracowali zupełnie nową architekturę akceleracji sprzętowej śledzenia promieni jako części RDNA2" i "jest to wspólna architektura wykorzystana w konsolach do gier nowej generacji. Dzięki temu znacznie upraszcza tworzenie treści - programiści mogą rozwijać się na jednej platformie i łatwo przenosić ją na drugą platformę. To z pewnością przyspieszy przyjęcie [ray tracingu]". 

AMD twierdzi, że obie konsole nowej generacji będą bardzo podobne pod względem możliwości generowania grafiki.

Cytat Davida Wanga z AMD ujawnia, że programiści będą mogli łatwo przenosić się między platformami. Jest to bardzo przydatne, gdy tworzy się zawartość dla wielu konsol i systemów. Mówiąc bardziej ogólnie, są to pozytywne wieści w dążeniu do jak najlepszej jakości grafiki na konsolach, takich jak długo oczekiwane śledzenie promieni, wysokiej jakości tekstury, rendering świata i środowiska - układy AMDmają sprawić, że gry będą jeszcze lepsze wizualnie. Niestety ta lepsza jakość może się odbić na cenie, a wszystko wskazuje, że konsole nowej generacji mogą być sporo droższe niż obecny sprzęt.

Karty graficzne RDNA2 reprezentują najnowszą architekturę firmy dla kart graficznych. GPU od AMD w konsolach, to żadna nowość - zarówno PS4, jak i Xbox One były napędzane przez układy AMD - ale jak dotąd pogłoski mówiły, że PlayStation będzie się opierać na starszej technologii, podczas gdy Microsoft otrzyma nową. /najnowsze informacje zmieniają jednak całkowicie wstępne rozważania na temat możliwości PS5 vs Xbox Series X. Możliwe, że wcale nie będzie dużej różnicy w możliwościach graficznych pomiędzy konkurentami. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD sugeruje, że PS5 i Xbox Series X mają to samo GPU z ray tracingiem

 0