AMD udostępniło aktualizację z obsługą NVMe RAID dla platformy X399

AMD udostępniło aktualizację z obsługą NVMe RAID dla platformy X399

Niedawno pisaliśmy o teście 8 dysków NVMe połączonych w RAID na platformie X399, wykonanym przez znanego overclockera, Der8auer, który uzyskał naprawdę imponujące wyniki. AMD w końcu udostępniło stosowną aktualizację dla Threadripperów, dzięki czemu każdy zainteresowany może cieszyć się wsparciem dla macierzy RAID.

Co prawda, czerwona ekipa nie dotrzymała terminu dostarczenia aktualizacji, ale opóźnienie wyniosło tylko tydzień i teraz pobierając stosowny sterownik ze strony producenta, w końcu możemy tworzyć macierze RAID z nośników NVMe na platformie X399. Co istotne, wszystkie płyty główne dla Threadripperów wpierają tę funkcję i nie ma żadnych restrykcji co do modeli samych nośników NVMe. Trzeba jednak pamiętać, że musimy korzystać z systemu operacyjnego Windows 10 (wersja 1703). Sama instalacja może być wykonana w BIOS-ie (w tym wypadku uzależnieniu jesteśmy od producentów płyt głównych) lub też oprogramowaniu RAIDXpert2 dostarczone przez AMD.

AMD zapomniało o wsparciu dla macierzy RAID dla platformy Threadripper, ale szybko naprawiło ten błąd i rezultaty są imponujące

Możemy tu wybierać jeden z trzech trybów RAID, czyli RAID0 (striping), RAID1 (mirroring) i RAID10 (striping + mirroring). Ostatni z nich wymaga zastosowania czterech lub sześciu dysków NVMe. AMD zapewnia, że wartość skalowania jest bliska 100% w przypadku odczytu RAID i wynosi ok. 90% dla zapisu z zainstalowanymi nawet 6 dyskami (1-6x Samsung 960 Pro NVMe SSD z 512 GB każdy). To przekłada się na odczyt rzędu 21,6 GB/s i zapis 11,53 GB/s dla sześciu nośników SSD NVMe RAID. Wyniki te są naprawdę imponujące, więc jeśli poszukujecie maksymalnej wydajności pamięci systemowej, to wasz wzrok powinien kierować się w stronę platformy Threadripper.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD udostępniło aktualizację z obsługą NVMe RAID dla platformy X399

 0