AMD wyda Ryzen 7 2800X - konkurenta dla przyszłych procesorów Coffee Lake?

AMD wyda Ryzen 7 2800X - konkurenta dla przyszłych procesorów Coffee Lake?

Wydanie pierwszych układów z serii Ryzen sprawiło, że AMD zaczęło na nowo zyskiwać w oczach fanów technologii. W odniesieniu znacznego sukcesu notorycznie stara im się przeszkodzić Intel wraz ze swą armią Coffe Lake. Jak jednak wskazują najnowsze doniesienia czerwoni szykują potężną ofensywę przeciwko największemu rywalowi.

Jeszcze na dobre nie zdążyły opaść emocje po premierze procesorów Ryzen 2000 (nasz test modelu 2600X przeczytacie pod tym adresem), a już pojawiły się spekulacje o znacznie mocniejszym reprezentancie tej rodziny. Wiceprezes i dyrektor generalny działu komputerowego oraz graficznego AMD, Jim Anderson, wspominał o stworzeniu znacznie szybszego procesora drugiej generacji, a mianowicie Ryzena 7 2800X, którego debiut przypadłby w późniejszym okresie bieżącego roku. Co ciekawe ma on za zadanie zagrozić ośmiordzeniowym procesorom Intela - Coffee Lake (te zapewne pojawią się latem). Jeżeli owe plotki znajdą swe pokrycie w rzeczywistości, to zapowiada nam się dość interesujące starcie, którego rezultat ciężko przewidzieć.

Według założeń Ryzen 7 2800X pod względem wydajności ma dorównać kolejnym procesorom Intela

Pojawia się oczywiste pytanie czemu AMD nie wypuściło tego procesora wraz z pozostałymi wersjami? Otóż czerwoni prawdopodobnie czekają na ruch Intela dotyczący specyfikacji kolejnych Coffe Lake. Przesunięcie w czasie publikacji Ryzena 7 2800X jest niezwykle mądrym ruchem ze strony popularnego producenta, ponieważ daje mu czas na dopięcie wszelkich detali na ostatni guzik. Na marginesie według licznych eksperckich testów Ryzen 7 2700X okazuje się lepszy od najwydajniejszego CPU Intela, sześciordzeniowego i7 8700K. Redakcja ITHardware skupiła się na sprawdzeniu wersji Ryzen 5 2600X, który zaoferował solidną prędkość w wielu aplikacjach, czy grach oraz ulepszone działanie Turbo. Na krytykę zasługuje za to potencjał OC budzący co najwyżej uśmiech politowania. A wy planujecie zakupić jakiś procesor z drugiej generacji Ryzenów?

Komentarze do: AMD wyda Ryzen 7 2800X - konkurenta dla przyszłych procesorów Coffee Lake?