Amerykańska telewizja pomyliła Red Dead Redemption 2 z rzeczywistością

Amerykańska telewizja pomyliła Red Dead Redemption 2 z rzeczywistością

Telewizja informacyjna KTVZ z Oregonu zaliczyła nie lada wpadkę na antenie, po tym jak pomyliła screenshot z gry Red Dead Redemption 2 z prawdziwym krajobrazem. W swoim segmencie Out & About, w którym stacja prezentuje sezonowe zdjęcia z regionu, wśród fotografii prezentujących tętniące życiem niebo, wysokie szczyty i zamglone jeziora, pojawił się nagle obrazek z gry Rockstar, na którym prezentowano wodospady Cumberland, rzekę Dakota oraz ośnieżone szczyty górskie Ambarino w oddali. Nie się się ukryć, że świat wykreowany w Red Dead Redemption 2 rzeczywiście miejscami wygląda jak żywy i wielu graczy czerpało czystą przyejmność jedynie z przejażdzek konnych po malowniczych krajobrazach. ]

KTVZ z Oregonu zaliczyła nie lada wpadkę na antenie, po tym jak telewizja pomyliła screenshot z gry Red Dead Redemption 2 z prawdziwym krajobrazem.

Rockstar słynie z ogromnego przywiązania do detali i tworzenia naprawdę autentycznych światów, a na dodatek inspiruje się prawdziwymi lokacjami z Ameryki Północnej w swoich grach. I wygląda na to, że ich dzieło jest tak przekonujące, że telewizja informacyjna KTVZ nie była w stanie odróżnić screenu z gry od rzeczywistości. Zdaniem użytkownika Reddita, którego córka wysłała screenshot z Red Dead Redemtpion 2 do programu Out & About w telewizji KTVZ, to nie pierwszy raz, kiedy stacja myli rzeczywistość z grą wideo. Zapewne nie będzie to też ostatni raz, szczególnie teraz, kiedy next-genowe platformy będą w stanie zapewnić jeszcze bardziej realistyczną grafikę. Całą akcję możecie obejrzeć na nagraniu powyżej (ok. 20 sekundy pojawia się obrazek z RDR 2). 

Nie jest to także pierwszy raz, kiedy gra Rockstar mylona jest z rzeczywistością i wystarczy przypomnieć o sytuacji z ubiegłego roku, kiedy to pakistański polityk Khurram Nawaz Gandapur stał się prawdziwą sensacją w internecie. Gandapur, który wówczas piastował stanowisko sekretarza generalnego w partii Pakistan Awami Tehreek, omyłkowo uznał, że zapis pochodzący z Grand Theft Auto V (GTA V) od Rockstar Games przedstawia autentyczne wydarzenie i oczywiście podzielił się tą sensacją z całym światem. Polityk w tym przypadku pomylił lądowanie samolotu w grze, gdzie niemal doszło do zderzenia z przejeżdżającą przez płytę lotniska cysterną z paliwem, z prawdziwym zdarzeniem. Nie da się ukryć, że RDR 2 jest nowszą grą i prezentuje się jeszcze bardziej realistycznie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amerykańska telewizja pomyliła Red Dead Redemption 2 z rzeczywistością

 0