Among Us trafi na konsole PlayStation 4 i PS5. Premiera gry nastąpi w 2021 roku

Among Us trafi na konsole PlayStation 4 i PS5. Premiera gry nastąpi w 2021 roku

Among Us to jedno z większych zaskoczeń 2020 roku. Gra po dwóch latach od premiery i raczej średnim zainteresowaniu przeżyła nagłe odrodzenie, bijąc we wrześniu rekord 438,524 aktywnych graczy w jednym momencie. To był kluczowy dla produkcji okres, wtedy też zajmowała czołowe miejsce, jeśli chodzi o najchętniej oglądane transmisje na Twitchu. Później jednak boom mijał, z kolei liczba użytkowników ulegała normalizacji i w chwili pisania wiadomości na serwerach według Steam Charts przebywa 16,058 osób. Nie znaczy to, że deweloperzy porzucają projekt, wręcz przeciwnie dalej go rozwijają, dostarczając nowe treści oraz przenosząc go na konsole Sony. Podczas wydarzenia State of Play potwierdzono, że tytuł trafi na PlayStation 4 oraz PS5 jeszcze w 2021 roku, chociaż aktualnie nie znamy konkretnej daty.

Among Us trafi na PlayStation 4 i PS5 w 2021 roku.

W związku z tym posiadacze Among Us na PlayStation otrzymają skórki z motywem Ratchet & Clank, a także opcję crossplay w ramach multiplayera. Gra trafiła do sprzedaży w 2018 roku na platformach mobilnych i PC. Naszym zadaniem jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu, co należy uczynić wraz z pozostałymi uczestnikami zabawy. Rozgrywka nie sprowadza się wyłącznie do tych czynności ze względu na obecność sabotażystów, z czego jeden z nich morduje pozostałych, niczego nieświadomych kompanów. Po odkryciu ciała załoga zwołuje zebranie, by wytypować, kto jest tym złym i zdecydować czy wyrzucić go ze statku. Zdarza się, że o zabójstwo oskarża się nie tego gracza, co trzeba. Dużą rolę odgrywa tutaj umiejętność przekonania ludzi o swojej niewinności i działania w taki sposób, by nie wzbudzać żadnych podejrzeń.

Among Us dostanie wkrótce update zwiększający liczbę graczy uczestniczących w jednej sesji z 10 do 15. Oprócz tego wprowadzi on nowe kolory do palety. Przy okazji deweloperzy zastanawiają się nad nowym sposobem identyfikacji, który nie ograniczałby użytkowników wyłącznie do barw. Produkcja dostanie też odświeżony interfejs wliczając do tego nowe menu spotkań czy inne elementy oprawy graficznej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Among Us trafi na konsole PlayStation 4 i PS5. Premiera gry nastąpi w 2021 roku

 0