Analityk pisze o ilości sprzedanych gogli Apple Vison Pro

Analityk pisze o ilości sprzedanych gogli Apple Vison Pro

Nowe urządzenie w ofercie Apple'a, gogle Vision Pro, są w ostatnim czasie dość głośnym temat. Głównie dlatego, że kilka dni temu ruszyła ich przedsprzedaż. Teraz jeden ze znanych analityków napisał, ile egzemplarzy według przewidywań udało się sprzedać podczas pierwszego weekendu od uruchomienia przedsprzedaży.

Sprzedaż Vision Pro

Uruchamiając w piątek 19 stycznia przedsprzedaż gogli Vision Pro, Apple wkroczyło na zupełnie nowy dla siebie rynek. Nic więc dziwnego, że debiutancki sprzęt firmy z Cupertino w tej kategorii produktów jest ostatnio dość popularnym tematem. Mimo naprawdę wysokiej ceny, jaką Apple życzy sobie za Vision Pro, wygląda na to, że klientów nie brakuje. Nowe informacje w tym temacie przedstawił Ming-Chi Kuo. Według analityka, który już nie raz informuje o urządzeniach Apple'a, firmie zarządzanej przez Tima Cooka udało się sprzedać między 160 000 a 180 000 egzemplarzy gogli. I to tylko przez pierwszy weekend od rozpoczęcia przedsprzedaży. Oczywiście już w tym miejscu trzeba dodać, że są to jedynie przewidywania bazujące na zapasie w przedsprzedaży oraz czasie wysyłki.

Według analityka, który już nie raz informuje o urządzeniach Apple'a, firmie zarządzanej przez Tima Cooka udało się sprzedać między 160 000 a 180 000 egzemplarzy gogli. I to tylko przez pierwszy weekend od rozpoczęcia przedsprzedaży.

Jeśli Kuo ma rację to można mówić o naprawdę dobrym wyniku. Pytanie tylko jaka sprzedaż satysfakcjonowałaby Apple'a. To że gogle sprzedawały się tak dobrze przez pierwsze dni od uruchomienia przedsprzedaży nie oznacza, że będą utrzymywać ten poziom dalej. Zwłaszcza, że wielu nie będzie mogło pozwolić sobie na tak drogi gadżet.

Apple może sprzedać jeszcze sporo egzemplarzy poza USA

Jest coś jeszcze, o czym trzeba wspomnieć w temacie sprzedaży Vision Pro. Jak dobrze wiemy, początkowo gogle będą dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Przedsprzedaż, o której mowa dotyczy zatem wyłącznie konsumentów z USA. Apple trafiło więc tylko do części z potencjalnych klientów. Mówi się jednak, że firma z Cupertino może wprowadzić Vision Pro także na inne rynki jeszcze przed czerwcem tego roku.

Apple może dokładnie wybrać kraje, w których Vision Pro będą dostępne w oficjalnej sprzedaży, ponieważ nie we wszystkich częściach świata gogle mogą cieszyć się popularnością. Przeliczając cenę najtańszej wersji w USA (3499 dolarów) na złotówki wychodzi nam kilkanaście tysięcy. Do tego dochodzą jeszcze bardzo drogie naprawy. Przy takich cenach Vision Pro mogłyby mieć bardzo małe zainteresowanie w naszym kraju. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Analityk pisze o ilości sprzedanych gogli Apple Vison Pro

 0