Analityk: Qualcomm zarobi spore pieniądze dzięki porozumieniu z Apple

Analityk: Qualcomm zarobi spore pieniądze dzięki porozumieniu z Apple

Apple oraz Qualcomm wreszcie zakopali topór wojenny i nie tylko rozstrzygnęli sądowy spór patentowy, ale również podpisali nową umowę, która najpewniej przybliży nas do powstania kolejnego iPhone'a wyposażonego w modem 5G. Chociaż nie podano żadnych konkretnych detali wypracowanego porozumienia to branżowy analityk UBS Timothy Arcuri twierdzi, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż Qualcomm zarobi spore pieniądze dzięki tej ugodzie. Szacuje się, że Apple zapłaciło od 5 do 6 miliardów dolarów za umorzenie wszelkich powstałych z producentem Snapdragonów sporów. Ponadto z racji kontynuacji dalszej współpracy Apple nadal będzie płacić amerykańskiemu gigantowi tantiemy za technologię wykorzystywaną iPhone'ach, co stanowi dodatkowy zarobek i przypływ gotówki do budżetu.

Według analityka UBS za zakończenie sądowego Apple może zapłacić od 5 do 6 miliardów dolarów.

Analityk: Qualcomm zarobi spore pieniądze dzięki porozumieniu z Apple

Analityk dodaje także, że Qualcomm dostanie 8-9 dolarów za każdego sprzedanego iPhone'a z tytułu opłat licencyjnych, więc łatwo się domyślić, że w obliczu popularności telefonów Apple mamy do czynienia z ogromną kwotą pieniędzy. Tak jak wspominaliśmy owocem współpracy mają być smartfony z obsługą sieci 5G. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Apple poprosiło swoich pracowników o rozpoczęcie wewnętrznych testów chipów pochodzących od Qualcomm. Niestety mało prawdopodobne, aby modem trafił do tegorocznych iPhone'ów, ponieważ prace nad urządzeniami są zbyt zaawansowane. Co ciekawe firmy pracują nad wdrożeniem wielu innych przydatnych funkcji. Jedną z nich ma być ultradźwiękowy czujnik znany z Samsunga Galaxy S10.

Analityk: Qualcomm zarobi spore pieniądze dzięki porozumieniu z Apple Apple i Qualcomm zakopują topór wojenny. Intel rezygnuje z modemów 5G

Tego rodzaju czujnik działa szybciej od standardowego czytnika, albowiem smartfon da się odblokować nawet w 250 milisekund. Niestety do jego wad zaliczymy fakt, że dostęp do zabezpieczonego telefonu uzyskamy z wykorzystaniem druku 3D. Natomiast sam czytnik linii papilarnych producent umieści bezpośrednio pod wyświetlaczem. Bez wątpienia wydany w 2019 iPhone zapowiada się niezwykle interesująco. Według DigiTimes kolejny model sprzętu otrzyma procesor wykonany przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Company w technologii 7 nm. Całkiem możliwie, że dostaniemy nie podwójny, a potrójny aparat fotograficzny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Analityk: Qualcomm zarobi spore pieniądze dzięki porozumieniu z Apple

 0