Android 12 - udostępniono publiczną wersję beta. OS od Google jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze

Android 12 - udostępniono publiczną wersję beta. OS od Google jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze

Po trzech wersjach deweloperskich preview w końcu udostępniono do pobrania pierwszą publiczną wersję beta systemu Android 12. Firma Google szczegółowo opisała najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego w trakcie pierwszego dnia konferencji I/O 2021. Zgodnie z oczekiwaniami, Android 12 został gruntownie przebudowany wizualnie i wykorzystuje nowy design „Material You”. Firma przeprojektowała prawie każdy element interfejsu użytkownika Androida, aby był bardziej personalizowany. Po ustawieniu nowej tapety system Android 12 automatycznie zmieni kolor na prawie każdym elemencie systemu operacyjnego, w tym takich elementach, jak odcień powiadomień czy regulacja głośności, aby dopasować dominujące i uzupełniające się kolory na wyświetlaczu. Google również przerobiło animacje systemowe i ulepszyło menu szybkich ustawień, aby dodać elementy sterujące Google Pay i Home. Nowy interfejs użytkownika pojawi się w pierwszej kolejności na urządzeniach Google Pixel.

Po trzech wersjach deweloperskich preview w końcu udostępniono do pobrania pierwszą publiczną wersję beta systemu Android 12.

W ramach przeglądu interfejsu użytkownika Google twierdzi, że jednocześnie udało się zwiększyć wydajność Androida. Producent twierdzi, że telefony z Androidem 12 będą szybsze, bardziej responsywne i lepiej wykorzystają swoje baterie dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu procesora. Drugim filarem Google dla Androida 12 jest bezpieczeństwo i prywatność. Aktualizacja obejmuje nowy pulpit nawigacyjny zawierający oś czasu wszystkich danych, do których uzyskały dostęp aplikacje zainstalowane w telefonie. Pulpit nawigacyjny pozwala nie tylko na szybki dostęp do tych informacji, ale także na cofnięcie uprawnień aplikacji. Podobnie jak w iOS 14 od Apple, zobaczymy również małe wskaźniki u góry ekranu, gdy aplikacja uzyskuje dostęp do aparatu, mikrofonu lub obu. Możemy jednak zablokować oba komponenty dla wszystkich aplikacji, wyłączając je w przeprojektowanym menu szybkich ustawień. 

Jeśli chodzi o usługi lokalizacyjne, Android 12 pozwoli nam udostępniać aplikacjom tylko przybliżone miejsce naszego pobytu. Poza tymi funkcjami dla użytkowników Google wprowadza także koncepcję o nazwie Android Private Compute Core. Obsługuje wszystkie języki i przetwarzanie dźwięku dla funkcji takich jak Napisy na żywo i Teraz Odtwarzane na urządzeniu. Google twierdzi, że więcej funkcji pojawi się na Androidzie 12 jeszcze w tym roku, gdy zbliżymy się do oficjalnego wydania nowej wersji. W międzyczasie zainteresowani mogą wypróbować wersję beta na wybranych urządzeniach 11 producentów, w tym Google, Nokia, TCL, Asus, OnePlus, Oppo i Xiaomi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 12 - udostępniono publiczną wersję beta. OS od Google jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze

 0