Android 12 z ciekawą funkcją znaną z konsol do gier

Android 12 z ciekawą funkcją znaną z konsol do gier

Google ogłosiło w poniedziałek ciekawą nową funkcję, która pojawi się w kolejnym dużym wydaniu Androida. Ta powinna ucieszyć przede wszystkim niecierpliwych graczy i wykorzystywana jest już m.in. w konsolach PlayStation i Xbox.

Wraz z aktualizacją mobilnego systemu Google do Androida 12 będziemy mogli grać w gry podczas ich pobierania. W przypadku szczególnie dużych gier może to być bardzo przydatne, ponieważ oznacza, że nie będziemy musieli czekać tak długo, aby uruchomić taką produkcję i zacząć grać. Możemy zorientować się, o ile szybciej można wskoczyć do gry w poniższym wideo udostępnionym przez Google. Różnica, przynajmniej w tym przypadku, jest dość zauważalna, a producent twierdzi, że już „widzi gry gotowe do uruchomienia co najmniej 2 razy szybciej”.

Wraz z aktualizacją mobilnego systemu Google do Androida 12 będziemy mogli grać w gry podczas ich pobierania.

Ta funkcja działa w grach korzystających z systemu Play Asset Delivery, co oznacza, że programiści nie będą musieli nic robić, aby włączyć tę funkcję, przynajmniej tak twierdzi Google. Ta zapowiedź jest częścią Google for Games Developer Summit 2021, który trwa od 12 do 13 lipca. Podczas wydarzenia firma Google ogłosiła również nowy pulpit nawigacyjny gry dla systemu Android 12, który zapewnia łatwy dostęp do narzędzi, takich jak przechwytywanie i nagrywanie ekranu. Dashboard będzie dostępny na „wybranych urządzeniach” jeszcze w tym roku.

Android 12 - udostępniono publiczną wersję beta. OS od Google jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze

Android 12 został gruntownie przebudowany wizualnie i wykorzystuje nowy design „Material You”. Firma przeprojektowała prawie każdy element interfejsu użytkownika Androida, aby był bardziej personalizowany. Po ustawieniu nowej tapety system Android 12 automatycznie zmieni kolor na prawie każdym elemencie systemu operacyjnego, w tym takich elementach, jak odcień powiadomień czy regulacja głośności, aby dopasować dominujące i uzupełniające się kolory na wyświetlaczu. Google przerobiło również animacje systemowe i ulepszyło menu szybkich ustawień, aby dodać elementy sterujące Google Pay i Home. Nowy interfejs użytkownika pojawi się w pierwszej kolejności na urządzeniach Google Pixel. Google twierdzi, że więcej funkcji pojawi się na Androidzie 12 jeszcze w tym roku, gdy zbliżymy się do oficjalnego wydania nowej wersji. W międzyczasie zainteresowani mogą wypróbować wersję beta na wybranych urządzeniach kilkunastu producentów, w tym Google, Nokia, TCL, Asus, OnePlus, Oppo i Xiaomi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 12 z ciekawą funkcją znaną z konsol do gier

 0