Android 13 QPR1 beta 3 dodaje przełącznik do zarządzania funkcją Battery Share na smartfonach Pixel

Android 13 QPR1 beta 3 dodaje przełącznik do zarządzania funkcją Battery Share na smartfonach Pixel

Google wypuścił trzecią i zarazem ostatnią wersję beta systemu Android 13 QPR1. Gigant technologiczny pochwalił się listą usuniętych błędów jednak nie wspomniał nic na temat nowych funkcji. Jeden z użytkowników udostępnił informację o małym dodatku, który się pojawił. Nowa wersja systemu umożliwia wyłączenie funkcji automatycznego "udostępniania" baterii tuż po podłączeniu smartfona do ładowarki.

Firma Google wypuściła trzecią i zarazem ostatnią wersję beta systemu Android 13 QPR1 dla posiadaczy ich smartfonów z linii Pixel. Gigant technologiczny wymienił listę błędów, które eliminuje aktualizacja. Nie wspomniano jednak nic o nowych funkcjach. Mishaal Rahman udostępnił na swoim Twitterze wpis, w którym poinformował, że nowa wersja systemu dodaje opcję wyłączenia pewnej ciekawej funkcji. Niektóre smartfony z serii Pixel oferują Battery Share, czyli bezprzewodowe ładowanie zwrotne. Umożliwia to naładowanie innych urządzeń obsługujących standard Qi za pomocą Pixela. Google dodało jednak pewną funkcję, która może nie być przydatna dla niektórych użytkowników.

Android 13 QPR1 beta 3 dodaje specjalny przełącznik do ustawień Battery Share, który umożliwia wyłączenie automatycznego uruchamiania się funkcji po podłączeniu smartfona do ładowarki. Kolejną różnicą jest zmiana domyślnej pozycji okienka do sterowania głośnością z środka na dolną część ekranu.

Gdy posiadacz Pixela obsługującego Battery Share podłączy go do ładowarki, smartfon automatycznie włączy na krótki okres ładowanie zwrotne. Jeśli w tym czasie nie zostanie wykryte inne urządzenie, które mogłoby zostać naładowane, Pixel wyłączy Battery Share. Nie wszystkim jednak ta opcja jest potrzebna. Android 13 QPR1 beta 3 dodaje specjalny przełącznik do ustawień Battery Share, który umożliwia wyłączenie tej funkcji.

Kolejną różnicą, jaką zauważył Mishaal Rahman jest zmiana pozycji okienka do sterowania głośnością. W becie 2 znajdowało się ono w centralnej części ekranu. Aktualizacja sprawiła jednak, że powróciło domyślnie na dół wyświetlacza. Nie są to duże zmiany, ale warto o nich wspomnieć, ponieważ Google tego nie zrobił.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 13 QPR1 beta 3 dodaje przełącznik do zarządzania funkcją Battery Share na smartfonach Pixel

 0