Anonymous grozi Elonowi Muskowi? Hakerom rzekomo nie podobają się manipulacje kursem bitcoina

Anonymous grozi Elonowi Muskowi? Hakerom rzekomo nie podobają się manipulacje kursem bitcoina

W wielu naszych wpisach dotyczących cen kryptowalut podkreślaliśmy, że to niesamowite, jak jeden człowiek może z taką łatwością dyrygować ceną bitcoina, jednych doprowadzając do bogactwa, a innych do bankructwa. Tym kimś jest Elon Musk, który potrafi doprowadzić do gwałtownych wzrostów cen, ale też szybko załamać rynek. Oczywiście wiele osób jest mocno niezadowolonych z poczynań miliardera spekulanta, a do grupy tej dołącza rzekomo grupa haktywistów znana szerzej jako Anonymous. W sieci pojawiło się nagranie z groźbami wymierzonymi w Muska, które ma pochodzić od hakerów. Przygoda Elona Muska z bitcoinem jest pełna zwrotów akcji. Początkowo Musk i Tesla doprowadzili do rekordowych wartości, ogłaszając, że zainwestowali 1,5 miliarda dolarów w tę kryptowalutę i umożliwiając kupno samochodów za bitcoiny.

Wideo z oskarżeniami i groźbą pod adresem Elona Muska pochodzi rzekomo od grupy Anonymous. Hakerzy zarzucają "narcystycznemu" miliarderowi manipulowanie kursem kryptowalut, co "niszczyło życia".

Po pewnym czasie Musk postanowił dokonać jednak nieoczekiwanego ruchu, krytykując walutę za jej negatywny wpływ na środowisko i zużycie paliw podczas wydobycia. Kurs mocno spadł, jednak dalsze działania jak zablokowanie płatności w bitcoinach i sugestie, że Tesla sprzedała wszystkie swoje udziały w krypto doprowadziły do załamania cen. Niedługo potem Musk znów grał, zwiększając ceny i doprowadzając wartość waluty do cen sprzed inwestycji Tesli - miliarder był na spotkaniu z czołowymi firmami kopiącymi kryptu w USA, jak również dalej publikował wpisy na temat swojego rozstania z bitcoinem. W sobotę, gdy  cena BTC spadła do około 34800 USD, grupa podająca się za Anonymous opublikowała na YouTube film, w którym Musk uderza za to, że jest "kolejnym narcystycznym bogatym kolesiem, który desperacko pragnie zwrócić na siebie uwagę". "Gry, w które grałeś z rynkami kryptograficznymi, niszczyły życia" – stwierdza narrator, dodając, że ostatnie tweety miliardera "wyraźnie lekceważą przeciętną osobę pracującą".

 Moneta FUCKELON bije rekordy, po kolejnych manipulacjach kursem bitcoina w wykonaniu Elona Muska

Nie wiadomo, czy wideo faktycznie pochodzi od grupy. Chociaż materiał wygląda podobnie jak te, które wcześniej publikowała grupa Anonymous, to najpopularniejsze konto grupy na Twitterze, YourAnonNews , nie przyznaje się do niczego. Inne konto, @BscAnon, również twierdzi, że wideo nie pochodzi od nich. Jednak @YourAnonCentral, konto na Twitterze z 5,9 milionami obserwujących, twierdzi, że wideo naprawdę pochodzi od grupy. "Możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszą osobą w pokoju, ale teraz spotkałeś godnego przeciwnika. Jesteśmy Anonymous! Jesteśmy legionem. Oczekuj nas". Nawet jeśli wideo nie pochodzi od hakerów, to z pewnością zdobędzie poparcie wśród wielu osób, które nie są zachwycone manipulacjami Muska. Swoją dezaprobatę wyraził nawet jakiś czas temu programista pracujący przy Dogecoinie (który również zyskał na działaniach Muska), mówiąc, że "Nie czuję się komfortowo, gdy jakakolwiek jedna osoba lub mały podmiot może manipulować rynkiem".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Anonymous grozi Elonowi Muskowi? Hakerom rzekomo nie podobają się manipulacje kursem bitcoina

 0