Moneta FUCKELON bije rekordy, po kolejnych manipulacjach kursem bitcoina w wykonaniu Elona Muska

Moneta FUCKELON bije rekordy, po kolejnych manipulacjach kursem bitcoina w wykonaniu Elona Muska

FUCKELON Coin to moneta stworzona, aby zdyskredytować dyrektora generalnego Tesli. Waluta ponownie ożywa po kolejnej próbie wpływu na kursy walut w wykonaniu Elona Muska. Moneta FUCKELON wyznaczyła nowy rekord wszech czasów w wysokości 0,000002731$ i choć wkrótce nieco spadła, to od 3 czerwca 2021 wzrosła o ponad 50 procent. Podwyżkę cen wywołały kolejne wpisy Elona Muska na Twitterze, który wykorzystuje platformę do wpływania na inwestorów kryptowalut. Jego niedawne publikacje spowodowały spadek ceny BTC o ponad 2000 USD, co jednak wydaje się niczym w porównaniu z ostatnią paniką wywołaną zaprzestaniem akceptowania płatności w BTC przez Teslę i pogłoską, że firma pozbędzie się wszystkich swoich wirtualnych monet.

FUCKELON Coin zalicza wzrost wartości po kolejnych manipulacjach kursem bitcoina w wykonaniu Elona Muska.

Wzrost cen waluty FUCKELON pokazuje, że Musk wpływa na część społeczności skupionej wokół kryptowalut, jednak duża część inwestorów i górników stoi do niego w opozycji i postrzega go jako zwykłego spekulanta, który swoimi zagrywkami jedynie osiąga korzyści materialne. Ostatnie miesiące z Muskiem i bitcoinem to była jazda bez trzymanki. Miliarder najpierw zwiększał ceny waluty, pompując ją swoimi wpisami na Twitterze i umożliwiając zakupy samochodów w walucie, by ostatecznie zrobić zwrot o 180 stopni. Elon skrytykował bitcoina za zużycie energii podczas wydobycia i zablokował możliwość płatności za samochody Tesli. Wywołało to ogromny spadek cen, który sięgał nawet 50% w stosunku do rekordowego poziomu. Kilka dni później kryptowaluta podskoczyła o ponad 17% w porównaniu do ówczesnej ceny, co było znów "zasługą" Muska i jego spotkania z największymi firmami kopiącymi kryptowaluty w USA i rozmowach o środowisku.

Duża część osób skupionych wokół bitcoina twierdzi, że Elon Musk to zwykły spekulant, który celowo manipuluje ceną najpopularniejszej kryptowaluty, by robić to co wszyscy - kupować na dołkach. Takie działania Elona Muska nie spotkają się z żadnymi konsekwencjami, ponieważ nawet jeśli faktycznie spekuluje dla własnych korzyści, to sfera kryptowalut nie jest uregulowana prawnie. Elon Musk jak nikt inny wpływa na kursy wirtualnych monet jednym zwykłym wpisem na Twitterze. Po jego krótkich wypowiedziach widzieliśmy zarówno niesłychane wzrosty, jak i spektakularne spadki - niesłychane, że tylko jedna osoba ma tak ogromny wpływ na kurs bitcoina.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Moneta FUCKELON bije rekordy, po kolejnych manipulacjach kursem bitcoina w wykonaniu Elona Muska

 0