AOC AGON AG273QX - nowy monitor z panelem QHD 165 Hz i FreeSync 2 HDR

AOC AGON AG273QX - nowy monitor z panelem QHD 165 Hz i FreeSync 2 HDR

AOC to jeden z najpopularniejszych producentów gamingowych monitorów w naszym regionie i na Gamescom poznaliśmy nową strategię firmy, która pozwolić ma jeszcze umocnić tę pozycję. Ta zakłada przede wszystkim stawianie na szybkie matryce z wysoką częstotliwością odświeżania w przypadku produktów dla graczy i nowy model AG273QX z linii AGON zdaje się bardzo dobrze wpisywać w tę filozofię. Ten model cechuje się bowiem odświeżaniem obrazu na poziomie 165 Hz oraz 1 milisekundowym czasem reakcji. Producent ponadto sięgnął tu po 27-calową matrycę typu VA o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 pikseli), co gwarantuje z jednej strony ostry obraz z bardzo dobrym odwzorowaniem ruchu, a z drugiej wysoki kontrast, który świetnie powinien sprawdzać się nie tylko w grach, ale i przy oglądaniu filmów.

AGON AG273QX wspiera technologie HDR (co potwierdza certyfikat VESA DisplayHDR 400), AMD FreeSync 2 HDR i LFC (Low Framerate Compensation).

AGON AG273QX wspiera także technologie HDR (co potwierdza certyfikat VESA DisplayHDR 400), AMD FreeSync 2 HDR i LFC (Low Framerate Compensation). LFC dubluje klatki wyświetlanego obrazu, jeśli spadną one poniżej zakresu obsługiwanego przez FreeSync. Dzięki temu FreeSync jest zawsze aktywny oraz wzrasta wrażenie płynności przy niskich wartościach FPS. Jeśli zaś chodzi o pozostałe podstawowe parametry, to monitor pochwalić może się szerokimi kątami widzenia wynoszącymi 178° zarówno w pionie, jak i poziomie (aczkolwiek trzeba mieć tu na względzie charakterystykę paneli Va, gdzie oglądanie treści pod kątem mocno odbija się na kontraście), maksymalną jasnością 400 nitów i bardzo dobrym kontrastem 3000:1. Bardzo dobrze zapowiada się też odwzorowanie kolorów, ponieważ AOC podaje, że pokrycie gamutu sRGB wynosić będzie aż 122%, a Adobe RGB 99%.

Do plusów monitora zaliczyć trzeba też montaż, który nie wymaga użycia narzędzi, a także ergonomię, gdyż użytkownik ma możliwość dostosowania nachylenia, obrotu (w tym pivot), wysokości położenia panelu oraz obrotu podstawy. W razie potrzeby istnieje opcja montażu na opcjonalnym uchwycie w standardzie VESA 75 x 75. Wygodę podnoszą też uchwyt do przenoszenia monitora, uchwyty na słuchawki wysuwane z obu stron panelu oraz czteroportowy hub USB 3.0. W grach, w których nie wyświetla się celownik, może przydać się AOC Dial Point, który dodaje ten element na ekranie. Dodatkową opcją jest konfigurowalne podświetlenie RGB w formie pierścienia z tyłu monitora. Sugerowana cena detaliczna AOC AG273QX wynosi 2179 PLN. Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta. Prezentowany model zostanie wprowadzony do sprzedaży w listopadzie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AOC AGON AG273QX - nowy monitor z panelem QHD 165 Hz i FreeSync 2 HDR

 0