AOC zapowiada AG271FZ2 i AG251FZ2 - monitory z panelem 240 Hz i 0,5 ms

AOC zapowiada AG271FZ2 i AG251FZ2 - monitory z panelem 240 Hz i 0,5 ms

Jeśli przy zakupie monitora do gier zależy Wam przede wszystkim na jak najszybszej matrycy, oferującej super płynną rozgrywkę i ultrakrótki czas reakcji, to w takim razie powinniście zainteresować się nowymi produktami firmy AOC. Popularny producent monitorów zapowiedział bowiem dwa nowe gamingowe modele, które powinny idealnie wpisywać się w te wymagania. Mowa tu o 27-calowym AG271FZ2 oraz nieco mniejszym, bo 24,5-calowym AG251FZ2, które otrzymały panele LCD typu TN o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest jednak ich częstotliwość odświeżania wynosząca aż 240 Hz oraz bardzo szybki czas reakcji na poziomie zaledwie 0,5 ms. Trzeba jednak podkreślić, że jest to wartość MPRT (Moving Picture Response Time), a nie GtG, który pozwoliłby na porównanie tego parametru z innymi modelami. Co więcej, by pochwalić się tak szybkim czasem reakcji, trzeba będzie korzystać z trybu stroboskopowego podświetlenia (w monitorach AOC znanego jako Motion Blur Reduction).

Nowe monitory AOC pochwalić mogą się częstotliwością odświeżania wynosząca aż 240 Hz oraz bardzo szybkim czasem reakcji na poziomie zaledwie 0,5 ms.

Wraz ze wsparciem dla technologii FreeSync (a zatem i G-Sync na kartach NVIDII) możemy tu oczekiwać niezwykle płynnego obrazu pozbawionego smużenia, efektu rozrywania czy stutteringu, więc fani wszelkiej maści dynamicznych strzelanek (szczególnie tych sieciowych nastawionych na rywalizację) powinni być ukontentowani możliwościami tych monitorów. To jednak nie wszystko, ponieważ na pokładzie nie zabrakło także głośników stereo o mocy 3 W, a producent zadbał również o ergonomię, gdyż podstawa pozwala nam na regulację wysokości, obrotu i kąta nachylenia ekranu. Z kolei kontroler QuickSwitch pozwala nie tylko na szybkie przełączanie się pomiędzy trzema zaprogramowanymi przez nas profilami, ale ułatwia także konfigurację monitora i zmianę podstawowych parametrów, bez konieczności sięgania po przyciski na ekranie.

Warto też wspomnieć o funkcji Shadow Control, która pozwala rozjaśnić cienie w grze, tak byśmy nie musieli obawiać się przeciwników, którzy mogą się w nich chować. Nie zabrakło także trybu Low Blue Light redukującego emisję niebieskiego światła, przez co nasze oczy nie będą się tak męczyć podczas czytania. Nie da się jednak nie zauważyć, że Full HD dziś dla wielu graczy to już zdecydowanie zbyt mało, ale z drugiej strony, jeśli celujemy w rozgrywkę w 240 kl./s, to i tak nie możemy poszaleć z rozdzielczością. Monitory trafiają właśnie do przedsprzedaży i wkrótce wylądują na sklepowych półkach (niestety producent nie zdradził jeszcze konkretniej daty premiery). Cena AG271FZ2 to 380 USD, natomiast za mniejszy AG251FZ2 zapłacić trzeba 330 USD.   

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AOC zapowiada AG271FZ2 i AG251FZ2 - monitory z panelem 240 Hz i 0,5 ms

 0