Apex Legends z rekordem graczy na Steam

Apex Legends z rekordem graczy na Steam

Apex Legends jest już z nami trzy lata i mimo upływu czasu cieszy się popularnością. Battle royale Respawn Entertainment w 2020 roku zadebiutował na Steam i ostatnio zdołał pobić swój rekord na platformie Valve.

Apex Legends utrzymuje spore zainteresowanie, dzięki wsparciu Respawn Entertainment, które dostarcza nowe sezony oraz aktualizacje zawierające kolejne legendy czy usprawnienia rozgrywki. Zapewne nie brakuje graczy, którym przeszkadza powolne tempo wprowadzania następnych map (przypomnijmy, że najnowsza lokacja trafiła do gry pod koniec 2020 roku). Mimo tego, a także faktowi, iż złote czasy gatunku battle royale raczej minęły, gra Electronic Arts zdołała pobić własny rekord na Steam. Według danych SteamCharts w Apex Legends w jednym momencie grało 411,183 graczy, co bije wcześniejszy rezultat 392,998 osób ustanowiony w lutym 2022 roku.

Apex Legends ustanowił rekord graczy na Steam, który wynosi 411,183 graczy.

Apex Legends z rekordem graczy na Steam

Co ciekawe po spadku w marcu średnia liczba graczy na platformie Valve w kwietniu wyniosła 370,651, a w maju udało się podnieść porzeczkę. Generalnie jak pokazują statystyki SteamCharts battle royale EA od momentu udostępnienia go na Steam radzi sobie raz lepiej raz gorzej, jednak przez wiele miesięcy od premiery notował progres. Niestety nie mamy oficjalnych danych z Origina oraz konsol więc ciężko ocenić ilu graczy gra w Apex Legends na innych platformach i jaki jest ogólny rekord. Do wzrostu zainteresowania z pewnością przyczynił się start nowego sezonu o nazwie Saviors, który wniósł do uniwersum kolejnego bohatera - Newcastle.

Newcastle, czyli Lamont Craig posiada na wyposażeniu drona tworzącego ruchomą tarczę energetyczną, z kolei zdolność pasywna pozwala leczyć rannych kompanów oraz chronić ich przed przeciwnikami. Umiejętność specjalna polega na wylądowaniu na oponencie oraz stworzeniu umocnionej twierdzy. Jest to więc postać bardziej defensywna wspierająca ekipę. Warto wspomnieć, że poznaliśmy datę wydania Apex Mobile. Mobilne wydanie battle royala trafi na Androida i iOS 17 maja 2022 roku i też będzie dostępne za darmo.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends z rekordem graczy na Steam

 0