FIFA - koniec popularnej piłkarskiej serii. Od teraz piłka nożna od EA to...

FIFA - koniec popularnej piłkarskiej serii. Od teraz piłka nożna od EA to...

... EA Sports FC. Electronic Arts potwierdziło oficjalnie wcześniejsze doniesienia o zmianie nazwy. Jednocześnie zapowiedziało rewolucję.

Od wielu miesięcy przez internet przetaczały się informacje dotyczące możliwego rozstania Electronic Arts oraz federacji FIFA. Obie strony nie porozumiały się w sprawie przedłużenia umowy. Tym samym kończy się trwająca od 30 lat współpraca. W efekcie "Elektronicy" musieli zmienić nazwę swojej piłkarskiej serii. Od 2023 roku jej kolejne odsłony będą ukazywać się pod tytułem EA Sports FC. Ostatnią grą, która ukaże się pod dotychczasową nazwą, będzie tegoroczna FIFA 23. Swoją drogą, na zakończenie EA Sports przygotowuje podobno "najlepszą grę z serii, z jeszcze większą ilością nowości, trybów, klubów, lig, turniejów, piłkarzy i najbardziej autentycznym trybem World Cup".

Electronic Arts i FIFA zakończyły współpracę. To koniec piłkarskiej serii FIFA. Od przyszłego roku gry będą się ukazywać pod tytułem EA Sports FC.

Co najważniejsze dla graczy, pomimo zakończenia współpracy z FIF-ą nie zmieni się zawartość gier. W planowanej na przyszły rok edycji znajdzie się 30 lig, ponad 700 klubów, ponad 19 tys. zawodników, ponad 100 stadionów, a także doskonale znane tryby - kariera, Ultimate Team czy VOLTA Football. Jednocześnie Electronic Arts zapowiada, że wraz z pierwszą odsłoną EA Sports FC popularna piłkarska seria wejdzie w nową erę interaktywnego futbolu. Jednak więcej informacji na ten temat poznamy dopiero w lipcu przyszłego roku.

Cam Weber, szef działu sportowego Electronic Arts, stwierdził, że EA Sports FC jako nowa niezależna platforma daje nowe możliwości, jeśli idzie o wprowadzanie innowacji i udoskonalanie tego, co do tej pory "Elektronicy" stworzyli w ramach serii FIFA. Zapewnia, że nowe przedsięwzięcie to coś więcej niż tylko zmiana logo. Wprowadzenie na rynek nowej marki ma stać się symbolem zmiany. A tymczasem pozostaje nam oczekiwać na pierwsze konkrety dotyczące FIF-y 23, która ukaże się jesienią bieżącego roku. Na razie wiemy, że w grze znajdzie się tryb Mistrzostw Świata, dzięki któremu przeniesiemy się na katarskie stadiony.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA - koniec popularnej piłkarskiej serii. Od teraz piłka nożna od EA to...

 0