App Store i Google Play Store ze wzrostami w trzecim kwartale. Pomogła pandemia koronawirusa

App Store i Google Play Store ze wzrostami w trzecim kwartale. Pomogła pandemia koronawirusa

Konsumenci coraz chętniej korzystają z aplikacji mobilnych i wydają więcej pieniędzy na oferowane przez nie mikrotransakcje. Pod względem ogólnych przychodów liderem jest App Store wyprzedzający konkurencyjnego Google Play Store, który za to pozostaje królem, jeśli chodzi o liczbę pobranych programów dostępnych na platformie. Światowe wydatki konsumentów na aplikacje mobilne stale rosną, a najnowszy raport SensorTower ujawnia, że ​​ludzie dokonali 36,5 miliarda instalacji, zaś zarobek Apple oraz Google w trzecim kwartale bieżącego roku wyniósł 29,3 miliardów dolarów (19 mld dolarów dla Apple i 10 mld dolarów dla Google). W porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku jest to o 23 procent więcej instalacji aplikacji oraz 32 procent więcej przychodów z usług cyfrowych. Wprawdzie oba sklepy odnotowały progres, ale to Apple wygenerował dwa razy lepszy wynik niż Google Play Store.

Pod względem ogólnych przychodów liderem jest App Store wyprzedzające konkurencyjnego Google Play Store, który z kolei pozostaje królem, jeśli chodzi o liczbę pobranych programów dostępnych na platformie.

App Store i Google Play Store ze wzrostami w trzecim kwartale. Pomogła pandemia koronawirusa

Android posiada 74,5 procent udziałów w światowym rynku, podczas gdy 25 procent przypada iOS. Co ciekawe to gry mobilne i wydatki z nimi związane były głównym motorem napędowym dla App Store oraz Google Play Store w drugim kwartale i ów trend utrzymał się również w trzecim kwartale (wzrost o 26,7 procent do 20,9 miliarda dolarów). Ponad połowa tych przychodów pochodziła od użytkowników iOS, którzy wydali łącznie 12,4 miliarda dolarów na zakupy w grach. Natomiast TikTok okazał się najczęściej ściąganą aplikacją co nie stanowi większego zaskoczenia patrząc na poziom zainteresowania ze strony użytkowników smartfonów. Na liście znalazły się również: YouTube i Disney + czy Tinder. Oczywiście pandemia koronawirusa pomogła w znacznym stopniu osiągnąć pomyślne dla Apple i Google rezultaty bowiem ludzie częściej pozostawali w domach i korzystali z platform z aplikacjami.

App Store i Google Play Store ze wzrostami w trzecim kwartale. Pomogła pandemia koronawirusa

W związku z okresem jesiennym i większą niż wcześniej liczą zakażeń na COVID-19 najpewniej App Store oraz Google Play Store tylko umocnią swoją pozycję na rynku generując równie wysokie a może nawet większe przychody. Chociaż Apple deklasuje Google to wizerunek producenta iPhone'ów może ucierpieć w wyniku konfliktu prowadzone z Epic Games, w wyniku którego z App Store wycofano Fortnite za złamanie regulaminu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: App Store i Google Play Store ze wzrostami w trzecim kwartale. Pomogła pandemia koronawirusa

 0