Apple i Google szykują się do starcia na rynku smartfonów. Nadchodzą Pixel 8 i iPhone 15

Apple i Google szykują się do starcia na rynku smartfonów. Nadchodzą Pixel 8 i iPhone 15

Zarówno Google, jak i Apple potwierdzili, kiedy zaprezentują swoją najnowsze smartfony, a liczne przecieki na ich temat nie pozostawiają już zbyt wiele wyobraźni. I tak, Pixel 8 zaprezentowany zostanie zaledwie kilka tygodni po pojawieniu się iPhone'a 15.

Pixel 8 na początku października

Google zaprezentuje telefon Pixel 8 podczas wydarzenia zaplanowanego na 4 października, a data ta została ujawniona w reklamie naśmiewającej się z iPhone'a od Apple. Google również niechcący opublikowało w tym tygodniu zdjęcie (poniżej) swojego nadchodzącego telefonu (i prawdopodobnie smartwatcha Pixel Watch 2), prezentując jego porcelanową konstrukcję.

Zarówno Google, jak i Apple potwierdzili, kiedy zaprezentują swoją najnowsze smartfony

Pixel 8

iPhone 15 w połowie września

Wiadomo już także, że Apple ujawni serię iPhone 15 za niecałe dwa tygodnie, 12 września, prawdopodobnie wypuszczając nowe smartfony na rynek pod koniec tego miesiąca – zaledwie kilka dni przed premierą Pixela 8. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, gigant z Cupertino optymistycznie zakłada, że flagowy i zarazem najdroższy model Pro Max będzie stanowić 40 procent dostaw iPhone'a 15.

Poprzednie przecieki na temat nadchodzącego telefonu Apple sugerują, że producent zrezygnuje w końcu z własnego kabla Lightning na rzecz bardziej uniwersalnego standardu USB-C. Zmiana ta ma dostosować produkty firmy do nowych przepisów UE. iPhone 15 może również być wyposażony w aparat przypominający peryskop, który prawdopodobnie podwoi poziom zoomu optycznego do 6x (3x w poprzedniku). Poniżej możecie też zobaczyć szykowane przez firmę wersje kolorystyczne nowego iPhone'a i jego wygląd:

No przyniesie Pixel 8?

Tymczasem aparat Pixela 8 podobno będzie obsługiwał naprzemienny HDR, umożliwiając użytkownikom jednoczesne robienie zdjęć z krótkim i długim czasem ekspozycji. Eliminacja konieczności robienia dwóch zdjęć w krótkim odstępie czasu zmniejsza ryzyko wystąpienia artefaktów spowodowanych drżeniem dłoni lub szybko poruszającymi się obiektami.

Plotki mówią także o innych funkcjach, które mogą pomóc nadchodzącemu telefonowi Google w tworzeniu czystszych treści. Firma opracowuje oprogramowanie wykorzystujące uczenie maszynowe do usuwania rozmytych artefaktów z filmów, która działa podobnie jak dostępna wyłącznie w Pixelach funkcja usuwania rozmycia zdjęć. Ponadto Magic Eraser od Google może poprawiać dźwięk, aby usunąć szumy tła z nagrań na Pixelu 8.

Doniesienia z zeszłego roku wskazywały, że oba tegoroczne modele Pixeli będą miały nowy SoC o nazwie kodowej „Zuma” – prawdopodobnie Tensor G3 – i będą wyposażone w 12 GB pamięci RAM. Wersja z niższej półki mogłaby oferować rozdzielczość ekranu 2268 x 1080 pikseli, podczas gdy droższy wariant otrzymałby 2822 x 1344 pikseli.

Wszystkiego dowiemy się w najbliższych tygodniach i szykuje się mocne starcie w segmencie flagowych smartfonów, szczególnie dla fanów mobilnej fotografii, bo obie marki słyną z bardzo dobrej jakości zdjęć.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple i Google szykują się do starcia na rynku smartfonów. Nadchodzą Pixel 8 i iPhone 15

 0