Apple ma produkować własne modemy 5G

Apple ma produkować własne modemy 5G

Według Bloomberga, Apple rozpoczyna prace nad modemami 5G do smartfonów. Informację tę miał potwierdzić podczas spotkania z pracownikami Johny Srouji pełniący u amerykańskiego producenta rolę jednego z dyrektorów do spraw technologicznych. Oczywiście rozwiązania Apple zastąpią modemy dostarczane przez Qualcomm. Co ciekawe medialne doniesienia wpłynęły na giełdowe akcje twórcy Snapdragonów, które w czwartek spadły o 6,3 procent. Warto wspomnieć, że 11 procent przychodów Qualcomma pochodzi z zamówień od Apple, dla przykładu Intel generuje dzięki partnerstwu z producentem iPhone'ów 7 procent z łącznych przychodów. Apple kupiło od Niebieskich dział zajmujący się opracowywaniem modemów komórkowych, zaś Srouji widzi w tym ruchu perspektywę na przyszłość oraz miejsce na innowacje.

Apple ma pracować nad własnymi modemami 5G.

Apple ma produkować własne modemy 5G

iPhone 12 5G korzysta z Qualcomma X55 5G i nie jest jasne, kiedy dokładnie modemy Apple miałyby się znaleźć w jego smartfonach (możliwe, że pierwszy trafiłby do iPhone 13). Patrząc na burzliwą historię współpracy Apple z Qualcommem decyzja o przesiadce na autorskie rozwiązanie nie jest wielkim zaskoczeniem. Z jednej strony oba przedsiębiorstwa zyskały na sprzedaży iPhone'ów zawierających modemy Qualcomma z drugiej strony wchodzili ze sobą w prawne spory. Producent Snapdragonów zarzucał gigantowi z Cupertino przekazywanie tajnych danych Intelowi, czemu ten zaprzeczał, lecz na niewiele się to zdało, bowiem zakazano wówczas sprzedaży iPhone'ów 7 i 8 w niemieckich sklepach. W ramach ugody Apple zapłaciło 4,5 mld dolarów i zrezygnowało z dalszych batalii. Jednak w ostatnim czasie korporacje dogadują się, czego efektem są dostawy modemów 5G dla iPhone'ów.

Najwidoczniej Apple doszło do wniosku, że rozejmy bywają kruche, a skoro dysponuje odpowiednią technologią, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z własnego projektu. Firma ma też rozwijać wiele nowych układów dedykowanych komputerom i mowa o 32-rdzeniowych procesorach. Agencja Bloomberg podkreśla, że gdy gigant zrealizuje swoją wizję wówczas CPU pod względem wydajności przebije dokonania procesory Intela dostępne w komputerach Mac. Dodatkowo Apple chce jednocześnie poprawić układ graficzny w swoich komputer i podobno testuje już odpowiednie GPU.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple ma produkować własne modemy 5G

 0