Apple wywalił, inni podchwycili i będą produkować. Cena kosmiczna, ale chociaż działa z Windows

Apple wywalił, inni podchwycili i będą produkować. Cena kosmiczna, ale chociaż działa z Windows

Oto Flexbar, czyli dodatkowy ekran, który można wykorzystać w wielu aplikacjach kreatywnych, a nawet grach. W przeciwieństwie do touch bara od Apple jest on kompatybilny również z komputerami PC.

Touch bar w MacBookach odszedł już na emeryturę. Swoją okazję najwyraźniej dostrzegł w tym startup ENIAC liczący w składzie zaledwie czterech inżynierów. Tyle obeznanych w technice głów wystarczyło jednak, by powstał on - Flexbar. To zewnętrzne akcesorium podłączane do głównego urządzenia za pomocą złącza USB-C. Flexbar mimo swoich niewielkich rozmiarów zapewnia użytkownikom szereg możliwości oraz dużą konfigurowalność.

Co więcej ikony wyświetlane na Flexbar będą się zmieniać w zależności od tego jaką aplikację mamy w danej chwili uruchomioną na pierwszym planie. W łatwy sposób można więc przeskoczyć z pracy na granie.

Flexbar waży jedynie 71,7 gramów bez podstawki i 154,7 gramów z podstawką. Jego wymiary to 275 x 15 x 8,35 mm. Sam wyświetlacz ma natomiast 250 x 7 mm. Warto też dodać, że budowa urządzenia została wykonana ze stopu aluminium. Wracając jeszcze do ekranu, jest to panel typu AMOLED z rozdzielczością 2170 x 60 pikseli.

Co oferuje Flexbar?

Flexbar posiada niewielki wbudowany silniczek haptyczny, który odpowiada za generowanie wibracji podczas korzystania. Mocną stroną tego gadżetu jest zdecydowanie jego konfigurowalność. Użytkownik może wybrać najbardziej potrzebne klawisze, skróty czy narzędzia i umieścić je na niewielkim ekranie. 

Co więcej ikony wyświetlane na Flexbar będą się zmieniać w zależności od tego jaką aplikację mamy w danej chwili uruchomioną na pierwszym planie. W łatwy sposób można więc przeskoczyć z pracy na granie. Akcesorium otrzymało też specjalne oprogramowanie nazwane FlexbarDesigner, gdzie można spersonalizować wiele rzeczy.

W przeciwieństwie do touch bara z MacBooków Flexbar można podłączyć z łatwością do różnych urządzeń. Będzie działać zarówno na komputerach Apple Mac, jak i tych z Windowsem. W materiale promocyjnym widzimy też, że nie ma problemu z obsługą iPada.

Cena i dostępność

Flexbar dostępny jest na Kickstarterze za 119 dolarów dla pierwszych 300 klientów oraz użytkowników, którzy wpłacili przynajmniej 1 dolara przed wprowadzeniem urządzenia. Regularna cena Flexbar to 179 dolarów. Co do wysyłki, startup zamierza dostarczać gadżet również poza Stany Zjednoczone. Na liście krajów widzimy m.in. Niemcy, Włochy czy Francję. Polska nie została wymieniona, jednak istnieje możliwość wysyłki także do krajów spoza tej listy. Koszt wynosi wtedy 20 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wywalił, inni podchwycili i będą produkować. Cena kosmiczna, ale chociaż działa z Windows

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł