Apple może przesiąść się na własny modem 5G. Analityk zdradza kiedy

Apple może przesiąść się na własny modem 5G. Analityk zdradza kiedy

To już nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o modemie sieci 5G od Apple. Jedne z najstarszych pogłosek w tym temacie pojawiły się już w 2020 roku. Według najnowszych doniesień, za którymi stoi znany analityk, Apple może wreszcie dopiąć celu, ale dopiero w 2025 roku.

Apple pracuje nad własnym modemem 5G już od dawna

Apple jako jeden z nielicznych producentów smartfonów wykorzystuje swoje własne procesory. W kwestii niezależności firma widocznie chce jednak czegoś więcej. Jeszcze pod koniec 2020 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat rozpoczęcia przez Apple prac nad własnym modemem sieci 5G do smartfonów, który miałby zastąpić rozwiązanie dostarczane przez Qualcomma.

Analityk kolejny raz napisał, że oczekuje się, iż Apple użyje własnego modułu w 2025 roku.

iPhone SE

O autorskim modemie 5G Apple pisaliśmy już niejednokrotnie. Znaczna część informacji na ten temat pochodziła od analityka Ming-Chi Kuo. Zdaje się, że Kuo jest już dość pewny tego, kiedy Apple po raz pierwszy wykorzysta swój modem 5G. Analityk kolejny raz napisał, że oczekuje się, iż Apple użyje własnego modułu w 2025 roku. Oznacza to, że pierwszymi smartfonami, które z niego skorzystają będą najpewniej iPhony 17.

iPhony 17... albo iPhone SE 4

Mimo, że to iPhony 17 będą najważniejszymi smartfonami dla Apple w 2025 roku, istnieje jednak szansa, że pierwszym urządzeniem, które będzie wyposażone w modem 5G Apple zostanie iPhone SE 4. generacji. Tak wskazywał Kuo jeszcze w marcu tego roku. I w zasadzie jest to bardzo możliwe jeśli spojrzymy na ostatnie plotki dotyczące kolejnego iPhona SE. Według nich, następna generacja budżetowego smartfona Apple ma zadebiutować w 2025 roku, czyli wtedy, kiedy po raz pierwszy użyty ma być autorski modem 5G Apple.

Na premierę iPhona SE 4 w 2025 roku wskazują niedawne przecieki. Leakster Unknowz21 zdradził, że urządzenie będzie wyposażone w kompletnie nowy dla iPhona bajer. Chodzi o przycisk Action Button, który po raz pierwszy mamy zobaczyć w iPhonach 15, ale tylko tych z linii Pro. Oznacza to, że Action Button w podstawowych modelach pojawi się najwcześniej dopiero za rok. A ponieważ iPhone SE 4 będzie pozycjonowany jeszcze niżej niż zwykłe iPhony z głównej serii, w tym przypadku iPhone 16, to raczej niemożliwe, że zostanie wyposażony w Action Button. Dopiro po debiucie linii iPhone 17 w 2025 roku, gdy nowy przycisk będzie już standardem, tańszy model SE 4 mógłby zostać w niego wyposażony.

Jak zatem widać, różne przecieki od różnych autorów zaczynają się zazębiać. Niestety na tę chwilę nie wiadomo czy modem 5G Apple przyniesie jakieś korzyści dla konsumentów, czy będzie jedynie bardziej opłacalnym dla firmy z Cupertino substytutem. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple może przesiąść się na własny modem 5G. Analityk zdradza kiedy

 0