Apple może się cieszyć. Wiemy, ile aplikacji stworzono dla Vision Pro

Apple może się cieszyć. Wiemy, ile aplikacji stworzono dla Vision Pro

Ponad 1000 aplikacji przestrzennych zostało stworzonych specjalnie dla gogli Vision Pro. Nieporównywalnie większa jest jednak ilość kompatybilnych aplikacji. Wygląda zatem na to, że od strony software'owej gogle oferują naprawdę sporo.

Ponad 1000 aplikacji specjalnie dla Vision Pro

Za sukcesem sprzętu nie stoi wyłącznie jego wydajność, cena czy jakość wykonania. Bardzo ważnym czynnikiem jest także to jakie aplikacje są dostępne i ile ich łącznie jest. Bez bogatej biblioteki aplikacji pewnie nawet iPhone nie cieszyłby się takim zainteresowaniem. O dostęp do sporej listy oprogramowania nie muszą martwić się posiadacze gogli Vision Pro. Szef marketingu w Apple, Greg Joswiak, napisał wczoraj, że deweloperzy stworzyli ponad 1000 przestrzennych aplikacji, które zaprojektowano specjalnie dla Vision Pro. Co więcej, dla gogli dostępne jest ponad 1,5 miliona kompatybilnych aplikacji.

Szef marketingu w Apple, Greg Joswiak, napisał wczoraj, że deweloperzy stworzyli ponad 1000 przestrzennych aplikacji, które zaprojektowano specjalnie dla Vision Pro. Co więcej, dla gogli dostępne jest ponad 1,5 miliona kompatybilnych aplikacji.

Ponad 1000 aplikacji dla Vision Pro

Kiedy Vision Pro zostały wypuszczone mówiono o dostępności ponad 600 aplikacji dla gogli. Ich liczba urosła zatem bardzo znacząco, bo o około 400. A przypomnijmy, że Vision Pro zostały wprowadzone do regularnej sprzedaży jeszcze 2 lutego. Apple może zatem odnotować sukces.

Vision Pro - kiedy premiera w innych krajach?

Wypuszczenie gogli także na innych rynkach, poza USA, najpewniej poskutkuje pojawieniem się jeszcze większej liczby aplikacji. Według wcześniejszych doniesień, Apple może chcieć wydać ten sprzęt w innych krajach przed czerwcem tego roku. Chodzi o to, aby Vision Pro pojawiły się na kolejnych rynkach przed konferencją WWDC. Już teraz mówi się, że gogle zadebiutują w Chinach najpóźniej w maju. Jednak na terenie Państwa Środka sprzęt może być dostępny pod inną nazwą, ponieważ "Vision Pro" ma należeć do Huawei, który swoją drogą podobno również szykuje własne gogle.

Vision Pro to z pewnością ciekawy i być może nawet rewolucyjny kawałek technologii. Spekuluje się jednak, że aby te gogle osiągnęły idealną formę potrzebne będą 4 generacje. Może z czasem również koszt zakupu spadnie do znacznie bardziej przystępnego poziomu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple może się cieszyć. Wiemy, ile aplikacji stworzono dla Vision Pro

 0