Osiągnięcie „idealnej formy” Apple Vision Pro zajmie nawet cztery generacje. Teraz jest to "beta"

Osiągnięcie „idealnej formy” Apple Vision Pro zajmie nawet cztery generacje. Teraz jest to "beta"

Apple Vision Pro, pierwszy zestaw do rzeczywistości mieszanej firmy, trafił do sprzedaży w tym miesiącu, a ponieważ jest to produkt pierwszej generacji od Apple, to nie udało się uniknąć błędów.

Przenośny "komputer przestrzenny" firmy, który kosztuje 3500 dolarów i oferuje obsługę zarówno treści rzeczywistości rozszerzonej (AR), jak i rzeczywistości wirtualnej (VR). Ponadto, oferuje ponad 600 aplikacji dostępnych w momencie premiery zestawu. Osoby z Vision Products Group - zaangażowane w rozwój zestawu - uważają, że osiągnięcie przez Apple "idealnej formy" może zająć nawet cztery generacje, pisze Gurman w najnowszym wydaniu swojego cotygodniowego biuletynu Power On. Wskazują jednocześnie, że dotyczyło to również wczesnych smartfonów, tabletów i modeli smartwatchów Apple. W swojej recenzji zestawu Vision Pro firmy Apple Gurman zauważa, że ​​system operacyjny VisionOS zawiera błędy i sprawia wrażenie, jakby był „wersją beta i za około rok będzie wystarczająco dopracowany, aby konsumenci mogli z niego korzystać na co dzień”. Twierdzi również, że Vision Pro może ostatecznie zastąpić iPada i umożliwić użytkownikom wykonywanie tych samych zadań, które można wykonać na tablecie.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, urządzenie może ostatecznie zastąpić iPada.

 

Jeden z pierwszych problemów, z którymi mogą spotkać się użytkownicy Apple Vision Pro, dotyczy systemu uwierzytelniania urządzenia. Według raportu Bloomberga, jeśli użytkownik zapomni hasła do Vision Pro, będzie musiał zabrać zestaw do sklepu Apple Store w celu jego zresetowania.

Wsparcie oprogramowania dla Vision Pro również musi znacznie wzrosnąć, zanim będzie on uznany za rzeczywistą alternatywę dla iPada. Obecnie brak oficjalnych aplikacji dla Netflix, Spotify i YouTube. Warto zauważyć, że YouTube niedawno zmienił zdanie i poinformował, że trwają prace nad oficjalną aplikacją.

Niedawny raport sugerował, że Vision Pro zostanie wprowadzony na rynek w Chinach w maju pod inną nazwą. Według doniesień, choć w USA zestaw do rzeczywistości mieszanej nosi nazwę Vision Pro, w Chinach konkurencyjny Huawei jest właścicielem znaku towarowego o tej samej nazwie. Pierwsza partia sprzedaży zestawu słuchawkowego w Chinach ma być "stosunkowo niewielka", wynika z raportu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Osiągnięcie „idealnej formy” Apple Vision Pro zajmie nawet cztery generacje. Teraz jest to "beta"

 0