Apple może wstrzymać produkcję iPhone`a 12 Mini jeszcze w 2021 roku

Apple może wstrzymać produkcję iPhone`a 12 Mini jeszcze w 2021 roku

iPhone 12 Mini to tańsza propozycja skierowana do osób, które nie mogą sobie pozwolić na droższe wydanie flagowego smartfona Apple. Najwidoczniej urządzenie nie odnosi pożądanego przez producenta sukcesu, bowiem ten zamierza wstrzymać jego produkcję w drugim kwartale 2021 roku. Takiego zdania jest analityk JP Morgan, William Yang przekonany, że sprzęt zejdzie z taśm w fabrykach ze względu na niski popyt. Jego opinia opiera się na danych wskazujących, iż duże modele cieszą się wśród konsumentów większym zainteresowaniem niż 5,4-calowy odpowiednik. Nie stanowi to zaskoczenia, ponieważ o niezadowoleniu Apple z poziomu sprzedaży iPhone'a 12 Mini informowano już wcześniej. Raport Morgan Stanley wskazuje, iż firma z Cupertino już zmniejszyła produkcję urządzenia o dwa miliony skupiając się na wariancie Pro.

Wstrzymanie produkcji iPhone 12 ze względu na niski popyt ma nastąpić w drugim kwartale 2021 roku.

Kolejnym powodem słabszego przyjęcia przez rynek iPhone'a 12 Mini są wcześniejsze generacje smartfonów Apple, które dzięki premierze dwunastki straciły na wartości - iPhone SE 2020 można kupić za około 399 dolarów, z kolei ceny iPhone 11 zaczynają się od 599 dolarów. Oba urządzenia stały się popularne stanowiąc ponad 50 procent całej sprzedaży iPhone'a w USA w trzecim kwartale 2020 roku. Consumer Intelligence Research Partners twierdzi, że iPhone'y 12 stanowiły 76 procent sprzedaży nowych smartfonów Apple w okresie od października do listopada 2020 roku, zaś model standardowy miał największy, bo 27-procentowy udział pokrycia rynku w Stanach Zjednoczonych, z czego iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max odpowiadają za około 20 procent tego wyniku.

Oczywiście do rewelacji o potencjalnym końcu iPhone'a 12 Mini należy podchodzić z dystansem do czasu aż firma ewentualnie oficjalnie ich nie potwierdzi. W tym roku ma zadebiutować iPhone 13, który pojawi się w czterech wersjach. Zachowają one identyczne rozmiary wyświetlacza co ich poprzednicy, ale w zamian możemy liczyć na równie wydajne podzespoły. Yang przewiduje, że Apple może dostarczyć od 80 do 90 milionów iPhone'ów 13 w samym tylko 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple może wstrzymać produkcję iPhone`a 12 Mini jeszcze w 2021 roku

 0