Apple na szczycie listy priorytetów TSMC. Produkcja układów dla iPhone'ów 13 nie jest zagrożona

Apple na szczycie listy priorytetów TSMC. Produkcja układów dla iPhone'ów 13 nie jest zagrożona

TSMC ma ograniczone zdolności produkcyjne, a w sytuacji zwiększonego popytu, fabryki nie są w stanie zapewnić wydajności zaspokajającej potrzeby klientów. Firma musi zatem dokonać poświęceń i ustalenia priorytetów - każdy partner jest ustawiany w kolejce, zależnie od tego, jak ważny jest dla producenta chipów. Według najnowszych informacji Apple jest wśród nielicznych uprzywilejowanych klientów. DigiTimes donosi, że ​​Apple i kilku innych partnerów jest traktowanych priorytetowo w dostawach półprzewodników. Po Apple następni są dostawcy podzespołów komputerowych. Producent iPhone'ów jest preferowany ze względu na swoją wielkość i przyszłe kontrakty - TSMC nie chce zawodzić swojego najważniejszego klienta i robi wszystko, by dostarczyć mu odpowiedniej ilości chipów do milionów urządzeń sprzedawanych każdego miesiąca. 

TSMC musiało dokonać selekcji klientów i wybrać najważniejszych, którzy najmniej odczują niedobory chipów. Na szczycie listy jest Apple.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Apple prowadzi już negocjacje związane z przyszłymi technologiami, zabezpieczając dla siebie nie tylko początkowe partie chipów produkowanych w procesie 4 nm, ale także w kolejnych jak 3 nm. Mając na uwadze tak długą współpracę i rozwój, TSMC zrobi wszystko, by zadowolić Apple, nawet kosztem innych klientów. TSMC pracuje na najwyższych obrotach, by zapewnić szybkie wprowadzenie chipów 3 nm dla Apple, co sugeruje, że firma szykuje się na dalsze niedobory w przyszłym roku.

Dzięki bliskiej współpracy Apple z TSMC, premiera iPhone'ów 13 nie jest zagrożona, a układy SoC A15 Bionic podobno już weszły do masowej produkcji. Braki dalszych mocy produkcyjnych oraz priorytety nadawane partnerom spowodowały, że Qualcomm musiał udać się do Samsunga w sprawie produkcji Snapdragona 895. Nowy A15 Bionic będzie korzystać z procesu N5P, który jest ulepszoną wersją procesu 5 nm. Nowe układy powinny przynieść poprawę wydajności i zapotrzebowania na energię elektryczną.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple na szczycie listy priorytetów TSMC. Produkcja układów dla iPhone'ów 13 nie jest zagrożona

 0