Apple ogłosiło listę aplikacji dla Vision Pro dostępnych na premierę

Apple ogłosiło listę aplikacji dla Vision Pro dostępnych na premierę

Jak wynika z nowego ogłoszenia od Apple, Vision Pro będą już na stracie oferowały szereg aplikacji rozrywkowych, w tym te do strumieniowania treści. Firma z Cupertino pochwaliła się również, że na premierę gotowych będzie ponad 150 filmów 3D, które będzie można kupić lub wypożyczyć.

Aplikacje dla Vision Pro

Apple udostępniło dziś kolejne informacje na temat swoich nadchodzących gogli VR. Tym razem firma poinfromowała, jakie aplikacje będą dostępne w Vision Pro już na starcie. Jak pisze Apple, użytkownicy będą mogli oglądać i pobierać treści dzięki aplikacjom największych serwisów streamingowych, czyli między innymi Disney+, Amazon Prime Video, Paramount+, Red Bull TV, IMAX czy TikTok. Apple dodało również, że użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do innych serwisów streamingowych za pośrednictwem Safari oraz innych przeglądarek.

Jak pisze Apple, użytkownicy będą mogli oglądać i pobierać treści dzięki aplikacjom największych serwisów streamingowych, czyli między innymi Disney+, Amazon Prime Video, Paramount+, Red Bull TV, IMAX czy TikTok.

Apple zapewnia również, że na premierę gotowych do zakupu lub wypożyczenia w aplikacji Apple TV będzie ponad 150 filmów w 3D, w tym Avatar: Istota wody, Diuna czy Spider-Man Uniwersum. Firma poinformowała też, że niektóre aplikacje, jak Disney+ będą oferowały swoje najanowsze i najbardziej popularne filmy w wersji 3D dla Vision Pro na starcie. Co więcej, w przypadku pojawienia się nowych wydań, wersje 3D mają debiutować wraz z nimi lub krótko po premierze.

Immersyjne nagrania 3D 8K 180 stopni

Apple napisało w ogłoszeniu również, że użytkownicy Vision Pro będą mogli doświadczyć immersyjnych nagrań oferujących 3D i 8K w 180 stopniach z dźwiękiem przestrzennym. Dzięki temu będzie można przenieść się do miejsca akcji. Na premierę użytkownicy będą mogli bezpłatnie oglądać wybrane filmy i seriale w wersji immersyjnej w aplikacji Apple TV.

Dzięki nowemu ogłoszeniu ze strony Apple'a dowiedzieliśmy się także, iż Vision Pro będą w stanie wytrzymać na baterii 2 godziny w przypadku ogólnego użytku i nawet 2,5 godziny jeżeli odtwarzane będzie wideo. Gogle trafią w USA do normalnej sprzedaży już 2 lutego. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie Vision Pro zostaną wprowadzone także na innych rynkach. Nowe doniesienia sugerują jednak, że może to nastąpić jeszcze przed tegorocznym WWDC zaplanowanym na czerwiec.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple ogłosiło listę aplikacji dla Vision Pro dostępnych na premierę

 0