Apple Pencil 3. generacji - firma złożyła wniosek patentowy mogący dotyczyć nowego rysika

Apple Pencil 3. generacji - firma złożyła wniosek patentowy mogący dotyczyć nowego rysika

Wygląda na to, że Apple może pracować nad kolejną generacją swojego rysika. Jak podaje serwis Patently Apple, firma złożyła w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wniosek patentowy o numerze US 20220413636 A1, który dotyczy czujnika optycznego. Element może zostać wykorzystany w 3. generacji Apple Pencil. Czujnik umożliwiłby rysikowi kopiowanie tekstur i kolorów z powierzchni obiektów.

Rysiki od Apple to potężne narzędzia dla tych, którzy wiedzą jak je wykorzystać. Mimo, że sam Steve Jobs był raczej przeciwnikiem tego typu gadżetów, wielu twórców nie wyobraża sobie bez nich pracy. Pierwsza generacje Apple Pencil miała swoją premierę jeszcze w 2015 roku. Kolejna odsłona zadebiutowała 3 lata później. Wydaje się zatem, iż następną odsłonę powinniśmy zobaczyć już niebawem. Apple może jednak pozwolić sobie na dłuższą przerwę między generacjami, ponieważ w przypadku rysików, dodawanie nowych funkcji jest znacznie bardziej ograniczone niż chociażby w iPhone'ach. Osoby czekające na nową wersję mogą bardzo powoli zacierać ręce, bowiem wygląda na to, że w Cupertino trwają pracę nad 3. generacją Apple Pencil.

Z patentu wynika, że rysik mógłby zostać wyposażony w czujnik światła oraz emiter światła, dzięki czemu byłby w stanie próbkować kolor oraz teksturę obiektu.

Apple Pencil 3. generacji patent

Źródło: Patently Apple

 

Jak podaje serwis Patently Apple, firma złożyła właśnie wniosek patentowy w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych na element, który mógłby zostać wykorzystywany w nadchodzącym rysiku. Sam wniosek nosi oznaczenie US 20220413636 A1 i dotyczy sensora optycznego. Mówi się, że dzięki niemu możliwe będzie kopiowanie tekstur oraz kolorów pokrywających różne obiekty.

Apple Pencil 3. generacji render

Źródło: Yanko Design

 

Z patentu wynika, że rysik mógłby zostać wyposażony w czujnik światła oraz emiter światła, dzięki czemu byłby w stanie próbkować kolor oraz teksturę obiektu. Na stronie Yanko Design pojawiły się rendery pokazujące możliwy wygląd kolejnego rysika z wbudowanymi sensorami. Dobrym momentem na wprowadzenie 3. generacji Apple Pencil byłaby premiera kolejnych iPad'ów Pro, które - według ostatnich doniesień - mają zostać wyposażone w ekrany OLED. Ich debiutu możemy spodziewać się w 2024 roku. Są tu osoby korzystające z rysika od Apple? Czego oczekiwalibyście od nowej wersji?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Pencil 3. generacji - firma złożyła wniosek patentowy mogący dotyczyć nowego rysika

 0