Apple pracuje rzekomo nad iPadami Pro z ekranami OLED. Kiedy premiera?

Apple pracuje rzekomo nad iPadami Pro z ekranami OLED. Kiedy premiera?

Według nowych doniesień, Apple rozwija obecnie kolejne tablety w linii iPad Pro. Nowe urządzenia mają wykorzystywać ekrany OLED, co będzie stanowiło całkiem istotną zmianę. Pogłoski mówią o dwóch modelach - 11,1-calowym i 13-calowym. Ich premiery mamy spodziewać się w pierwszym kwartale 2024 roku.

Nowe iPad'y Pro z chipami M2 zadebiutowały na rynku stosunkowo niedawno. Mimo to, w sieci pojawiają się już informacje o kolejnych tabletach od Apple. Analityk Ross Young potwierdził serwisowi MacRumors, że Apple rozwija aktualnie następne urządzenia z linii iPad Pro. W skład nowej generacji mają wchodzić modele o przekątnych 11,1 oraz 13 cali. Co istotne, oba tablety będą wykorzystywać ekrany wykonane w technologii OLED. Oprócz nieco większych wyświetlaczy, nowe iPad'y Pro mogą różnić się ogólną budową od swoich poprzedników oraz otrzymać mniejsze ramki wokół wyświetlacza. Kolejna generacja może oferować także nowy procesor. Premiery tych urządzeń mamy spodziewać się w pierwszym kwartale 2024 roku.

W skład nowej generacji mają wchodzić modele o przekątnych 11,1 oraz 13 cali. Co istotne, oba tablety będą wykorzystywać ekrany wykonane w technologii OLED. Premiery tych urządzeń mamy spodziewać się w pierwszym kwartale 2024 roku.

Apple iPad

W przypadku obecnie dostępnej generacji, większy iPad Pro oferuje lepszy ekran mini-LED, podczas gdy 11-calowy model wykorzystuje zwykły panel LCD IPS. Jeśli Apple faktycznie zastosuje OLED-owe wyświetlacze w obu nadchodzących tabletach, różnice między nimi będą zdecydowanie mniej widoczne. Być może firma z Cupertino znajdzie inny sposób na większe oddzielenie tych urządzeń.

Wraz z pojawieniem się omawianych iPad'ów Pro, zadebiutować może także kolejna odsłona MacBooka Air, która - według pogłosek - również ma wykorzystywać ekran OLED. Wiele wskazuje na to, że w 2024 roku, Apple odejdzie w końcu (przynajmniej w większym stopniu) od technologii LCD. Może być ona spotykana jeszcze w budżetowym sprzęcie, na przykład w iPhone'ach SE. Miejmy tylko nadzieję, że ceny nie zostaną znów podniesione.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple pracuje rzekomo nad iPadami Pro z ekranami OLED. Kiedy premiera?

 0