Apple podobno szykuje jeszcze droższego iPhone'a w wersji Ultra. Czego możemy się spodziewać?

Apple podobno szykuje jeszcze droższego iPhone'a w wersji Ultra. Czego możemy się spodziewać?

W przyszłym roku Apple może wypuścić na rynek nowego flagowego iPhone'a. Według Marka Gurmana z Bloomberga, gigant z Cupertino rozważa wprowadzenie do oferty droższego iPhone’a „Ultra”, który byłby pozycjonowany wyżej niż dotychczasowe iPhone Pro i Pro Max. Mówi, że urządzenie może pojawić się już na początku przyszłego roku.

We wrześniu ubiegłego roku Gurman donosił, że model „Ultra” może zastąpić model Pro Max w tegorocznym iPhonie 15, ale teraz sugeruje, że Apple chce rozszerzyć swoją ofertę o mocniejszy – i droższy – poziom iPhone’ów. Oznacza to, że urządzenie może mieć jeszcze wyższą cenę niż iPhone 14 Pro Max, którego cena startuje od pułapu 7200 zł.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, gigant z Cupertino rozważa wprowadzenie do oferty droższego iPhone’a „Ultra”, który byłby pozycjonowany wyżej niż dotychczasowe iPhone Pro i Pro Max.

Apple podobno szykuje jeszcze droższego iPhone'a w wersji Ultra. Czego możemy się spodziewać?

Podczas prezentowania swoich najnowszych wyników finansowych w zeszłym tygodniu, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, nie wykluczył możliwości wzrostu cen iPhone'ów w najbliższej przyszłości. Co więcej, wskazał, że klienci mogą chcieć zapłacić więcej, aby otrzymać lepszy produkt. „iPhone stał się integralną częścią życia ludzi” — powiedział Cook. „Myślę, że ludzie są skłonni naprawdę zapłacić sporo, aby uzyskać to, na co ich stać w tej kategorii”.

Niestety na razie nie wiadomo, jakie dodatkowe funkcje może zawierać model „Ultra”, Gurman spekuluje, że „prawdopodobnie będzie oferować dalsze ulepszenia aparatu, szybszy procesor i być może jeszcze większy wyświetlacz”. Może również całkowicie porzucić fizyczny port do ładowania na rzecz ładowania bezprzewodowego.

Jak zauważył Gurman, Apple już „daje konsumentom powód do płacenia więcej”, dodając najlepsze funkcje tylko do swoich modeli Pro i Pro Max. W zeszłym roku Apple udostępnił Dynamic Island wyłącznie dla iPhone'a 14 Pro i Pro Max, a Gurman mówi, że Apple planuje jeszcze bardziej odseparować te modele od tańszych wariantów wraz z tegoroczną premierą iPhone'a 15.

Mówi się, że iPhone 15 Pro i Pro Max będą już wyposażone w USB-C i mogą nawet używać dotykowych przycisków głośności i zasilania zamiast fizycznych. Ponadto iPhone 15 Pro Max może być jedynym urządzeniem, które otrzyma peryskopowy obiektyw z lepszym zoomem optycznym, co jeszcze bardziej zwiększy różnicę między poszczególnymi modelami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple podobno szykuje jeszcze droższego iPhone'a w wersji Ultra. Czego możemy się spodziewać?

 0