Apple pracuje nad składanym modelem iPhone'a, ale na jego premierę przyjdzie nam poczekać

Apple pracuje nad składanym modelem iPhone'a, ale na jego premierę przyjdzie nam poczekać

Składane smartfony oferuje coraz więcej producentów jednak na próżno szukać takiego urządzenia w ofercie Apple. Amerykański producent pracuje jednak nad składanym telefonem, ale na jego premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Analityk Ming-Chi Ku, dobrze poinformowany w tematach firmy ujawnił, że składany iPhone trafi do sklepów w 2023 roku, a gigant z Cupertino planuje sprzedać wówczas 15-20 milionów egzemplarzy. Jeśli chodzi o specyfikację, sprzęt dostanie elastyczny 8-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości QHD+, za którego produkcję odpowiada Samsung Display. Wewnątrz znajdziemy procesor Apple A17 Bionic.

Składany iPhone ma zadebiutować w 2023 roku.

Apple pracuje nad składanym modelem iPhone'a, ale na jego premierę przyjdzie nam poczekać

Doniesienia są nieoficjalne, więc należy podchodzić z dystansem. Nim dojdzie do zapowiedzi swoje propozycje mają przygotować chińscy producenci - Oppo, Vivo oraz Honor. Sukces zależy w sporej mierze od ceny, ponieważ jak wiemy aktualnie tego rodzaju propozycje nie należą do tanich. Sprawę z tego zadaje sobie Samsung, który powinien przygotować atrakcyjniejszy cenowo model składanego smartfona rywalizujący o portfel klienta z telefonami firm z Państwa Środka. Obecnie na rynku znajdziemy przedstawicieli serii Galaxy Fold czy Galaxy Z Flip, a w opracowaniu są kolejne ich wersje.

Jakiś czas temu zadebiutował Xiaomi Mix Fold, który ma 8,01-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2480 x 1860 pikseli, proporcjach 4:3. Wewnątrz znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 888 wspomagany przez 12/16 GB RAM LPPDR5 3200 MHz + do 512 GB pamięci UFS 3.1 na dane. Niestety zabrakło slotu na karty microSD, więc dysponujemy pojemnością oferowaną domyślnie przez producenta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple pracuje nad składanym modelem iPhone'a, ale na jego premierę przyjdzie nam poczekać

 0