Apple sprzedaje zasilacz z dwoma portami USB-C za krocie

Apple sprzedaje zasilacz z dwoma portami USB-C za krocie

Apple słynie z tego, że sprzedaje akcesoria po niekiedy kosmicznych cenach, a kolejnym przykładem jest podwójna ładowarka USB-C przygotowania głównie z myślą o laptopie MacBook Air.

Apple przygotował nową podwójną ładowarkę USB-C, która ostatnio zadebiutowała i trafiła również do Polski. Chociaż zaprojektowano ją z myślą o notebooku MacBook Air, to znajdzie zastosowanie w iPhone'ach, iPadach, Apple Watch i AirPods. Ładowarka umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń mocą 35 Watów. Oczywiście moc pozostaje dzielona na dwa urządzenia, więc jeden ładujemy mocą 17,5 W, co szału nie robi. Z drugiej strony należy zapomnieć o ładowaniu dwóch iPhone'ów 13, Pro czy Pro Max w jednej chwili z maksymalną prędkością, gdyż telefony mają ograniczenie do kolejno 23 W oraz 27 W.

Apple wypuściło do sprzedaży zasilacz z dwoma portami USB-C o mocy 35 W, który kosztuje 319 zł. Kabel jest sprzedawany oddzielnie.

Apple ładowarka

Chociaż w jakimś stopniu jest to praktyczny sprzęt, to z drugiej strony cena jest z kosmosu. Sama ładowarka kosztuje bowiem 59 dolarów amerykańskich, bez kabla, za ostatni element musimy nabyć oddzielnie i zapłacić 19 USD. Łącznie koszt takiego zestawu wynosi 78 dolarów. Zasilacz z dwoma portami USB-C o mocy 35 W znajdziemy w polskiej dystrybucji i został on wyceniony na aż 319 złotych. Oczywiście tu również przewód do ładowania jest sprzedawany oddzielnie. Koszt przewodu to około 99 zł w polskim sklepie Apple, aczkolwiek znajdziemy także droższe propozycje.

Cóż Apple podtrzymuje tradycję sprzedawania akcesoriów w tym kabli za krocie, lecz fani amerykańskiej firmy są już do tego zapewne przyzwyczajeni. W tym przypadku znajdziemy tańsze ładowarki, więc korzystanie z najnowszego rozwiązania firmy z Cupertino nie ma większego sensu. Warto przypomnieć, że do 2024 roku Apple będzie musiało dostosować się do unijnych przepisów i sprzedawać urządzenia, które naładujemy poprzez USB-C. Podczas gdy producenci dawno zastosowali przytoczone rozwiązanie Apple nadal broni autorskiego standardu ładowania.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple sprzedaje zasilacz z dwoma portami USB-C za krocie

 0