Binance wstrzymuje wypłaty Bitcoina. Ceny kryptowalut pikują

Binance wstrzymuje wypłaty Bitcoina. Ceny kryptowalut pikują

Największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, wstrzymała dziś rano wypłaty Bitcoinów, co potwierdził założyciel i dyrektor generalny Changpeng Zao na Twitterze.

Wiadomość pojawia się w trakcie gwałtownego spadku cen kryptowalut. W ostatnich 24 godzinach cena Bitcoina zaliczyła bowiem spadek aż o 17% (23 104 USD), z kolei drugiej  najpopularniejszej cyfrowej waluty, Ethereum, o blisko 20% (1 220 USD). Nie trzeba chyba dodawać, że decyzja Binance wywołała spore zamieszanie na rynku. 

 

Binance na Twitterze tłumaczy tę decyzję problemem, który spowodował, że „partia transakcji bitcoinowych utknęła” z powodu niskich opłat transakcyjnych, „co skutkuje zaległościami” wypłat z sieci bitcoinowej. „Nasz zespół pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym jak najszybsze wznowienie wypłat. Bądźcie na bieżąco z dalszymi aktualizacjami i harmonogramami” - czytamy w serii tweetów.

Przerwa w wypłatach pojawia się w czasie wzmożonej kontroli regulacyjnej giełd kryptowalut przez władze USA. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podobno prowadzi dochodzenie w sprawie Binance Holdings Ltd. pod kątem potencjalnego naruszenia przepisów dotyczących papierów wartościowych, kiedy wyemitowała swój token BNB, który zapewnia traderom na platformie niższe opłaty. 

Przewodniczący SEC Gary Gensler powiedział również, że postrzega giełdy kryptowalut jako kluczowy element zainteresowania amerykańskich regulatorów, którzy chcą zapewnić przejrzystość i ochronę inwestorów na rynkach kryptowalut. „90% do 95% aktywności związanej z pożyczaniem i handlem kryptowalutami odbywa się na platformie, takiej jak Binance” - powiedział Gensler w lutowym wywiadzie dla MarketWatch. „Ta działalność, scentralizowana na tych platformach, potrzebuje ochrony inwestorów, integralności rynku i zasad przeciwdziałania manipulacji”, które rządzą rynkami innych aktywów finansowych – dodał. „Myślę, że problem polega na tym, że w tej chwili opinia publiczna nie jest dobrze chroniona i jest wielu ludzi, którzy na tym ucierpią”.

Kongres USA również może dołożyć swoje trzy grosze po tym, jak w zeszłym tygodniu senatorowie przedstawili dwie ponadpartyjne propozycje, które zapewniłyby Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi główny nadzór nad rynkami kryptowalut, w tym giełdami takimi jak Binance.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Binance wstrzymuje wypłaty Bitcoina. Ceny kryptowalut pikują

 0