MSI wprowadza pierwszego gotowca z grafiką Intel Arc A380

MSI wprowadza pierwszego gotowca z grafiką Intel Arc A380

MSI wprowadziło swój najnowszy gotowy komputer, oparty na platformie Intel Alder Lake, który wyposażono w kartę graficzną Intel Arc A380. Po raz pierwszy otrzymaliśmy nieco bardziej pewną informację na temat pamięci VRAM wspomnianego GPU. Według MSI, do dyspozycji tej jednostki oddano 6 GB GDDR6. Wygląda na to, że model Arc A380 będzie wykorzystywał 96-bitową magistralę.

Tajwańskie przedsiębiorstwo, znane w świecie hardware pod nazwą MSI wprowadziło swój najnowszy komputer, oparty na platformie Intel Alder Lake. Omawiany pecet jest kompletnym zestawem, który przychodzi do nas w całości. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż w specyfikacji technicznej sprzętu pojawiła się karta graficzna z linii Arc, a dokładniej model A380, przeznaczony do mniej wymagających użytkowników. Co ciekawe, urządzenie zostało wystawione na jednej z chińskich aukcji. Już wcześniejsze doniesienia mówiły o tym, że seria Intel Arc zostanie wprowadzona w pierwszej kolejności na wyłączność lokalnych partnerów OEM w Chinach. Mimo, iż oferta jest oznaczona jako przedsprzedaż, nie pojawiły się informacje o kwocie zakupu, ani wysyłce. Nie zabrakło jednak szczegółów, dotyczących specyfikacji peceta, dzięki którym wiemy, jaką pamięcią dysponuje Arc A380.

Dzięki szczegółowej specyfikacji komputera MSI z grafiką Intel Arc A380 dowiedzieliśmy się, że układ dysponuje 6-gigabajtową pamięcią typu GDDR6.

Intel Arc A380

Według MSI, który jest producentem komputera, grafikę wyposażono w 6 GB VRAM typu GDDR6. Oznacza to, że desktopowe karty, wykorzystujące ten procesor graficzny otrzymają 96-bitową magistralę pamięci. Dotychczasowe doniesienia wskazują, że Intel Arc A380 bazuje na słabszym w hierarchii, ale jednak pełnym rdzeniu ACM-G11 z 8 jednostkami Xe. Firma odpowiedzialna za aukcję nie podaje informacji o tym, kto jest producentem omawianej karty graficznej, jednak łatwo domyślić się, iż w tym przypadku za konstrukcję odpowiada nie kto inny niż MSI.

Warto jeszcze wspomnieć, iż układ otrzymał dopisek OC, co oczywiście wskazuje na fabryczną zmianę częstotliwości pracy GPU. Ten wyjątkowy pecet jest dostępny w wersjach z procesorem Intel Core i3-12100F, a nawet Core i7-12700KF, wspólnym mianownikiem jest właśnie Arc A380. Komputery mogą zostać wyposażone w 550 lub 650-watowy zasilacz, czyli konstrukcje o stosunkowo niskiej mocy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI wprowadza pierwszego gotowca z grafiką Intel Arc A380

 0