Apple Vision Pro nie kupimy z ulicy. Potrzebny skan głowy i zaświadczenie od lekarza

Apple Vision Pro nie kupimy z ulicy. Potrzebny skan głowy i zaświadczenie od lekarza

Ostatnie doniesienia na temat headsetu Vision Pro od Apple sugerowały, że amerykański producent zmuszony był zmniejszyć cele produkcyjne, co wraz z wysoką ceną gogli sprawić może, że zakup tego sprzętu nie będzie taki łatwy. Zdaje się także, że Apple zamierza wprowadzić dodatkowe utrudnienia dla tego procesu.

Jak wynika z najnowszych doniesień, zainteresowani Apple Vision Pro nie będą mogli po prostu wejść do sklepu i kupić sobie headset. Początkowe zakupy będą dokonywane po wcześniejszym umówieniu się, aby umożliwić Apple dostosowanie zestawu słuchawkowego do każdego użytkownika. 

Jak wynika z najnowszych doniesień, zainteresowani Apple Vision Pro nie będą mogli po prostu wejść do sklepu i kupić sobie headset.

Mark Gurman z agencji Bloomberg ujawnia szczegółowy plany Apple dotyczący premiery Vision Pro AR. Dostępność urządzenia wycenionego na 3500 USD będzie ograniczona na starcie, który planowany jest na początku przyszłego roku, a zamówienie urządzenia wymaga od kupujących przejścia przez nieco bardziej skomplikowany proces. Aby nabyć Vision Pro, klienci zmuszeni będą najpierw umówić się na przymiarki. Specjalna maszyna zeskanuje głowę użytkownika, aby Apple mogło określić odpowiedni rozmiar opaski i uszczelki blokującej dopływ światła. Kupujący online mogą dokonać skanu z domu za pomocą aplikacji na iPhone'a. Co więcej, osoby noszące okulary będą musiały dostarczyć firmie dane od okulisty, aby upewnić się, że zestaw słuchawkowy zawiera odpowiednie soczewki.

apple vision pro

Chociaż firma będzie sprzedawać Vision Pro we wszystkich 270 amerykańskich sklepach Apple Store, stacje demonstracyjne będą początkowo dostępne tylko w głównych regionach, takich jak Nowy Jork czy Los Angeles. Co więcej, zakupy online będą dostępne dopiero w 2025 r., więc pierwsi użytkownicy będą musieli udać się do pobliskiego sklepu stacjonarnego. 

Firma tłumaczy odległą datę premiery tym, że chce dać programistom więcej czasu na przygotowanie atrakcyjnego oprogramowania, ale prawdziwą przyczyną mogą być problemy produkcyjne. Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że Apple obniżyło swoje początkowe cele produkcyjne dla Vision Pro o prawie 90 procent, z 1 miliona sztuk do 130000-150000 w pierwszym roku.

Początkowa sprzedaż jest ograniczona do Stanów Zjednoczonych, a sprzedaż międzynarodowa rozpocznie się pod koniec 2024 r. Wielka Brytania i Kanada będą prawdopodobnie pierwszymi rynkami poza USA, a Azja i Unia Europejska prawdopodobnie otrzymają sprzęt wkrótce potem. Trwają również prace nad lokalizacją w języku francuskim, niemieckim, chińskim, japońskim i koreańskim.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Vision Pro nie kupimy z ulicy. Potrzebny skan głowy i zaświadczenie od lekarza

 0