Apple Watch Ultra z ekranem microLED znów opóźniony. Kiedy możemy się go spodziewać?

Apple Watch Ultra z ekranem microLED znów opóźniony. Kiedy możemy się go spodziewać?

Jedną z większych zmian, których ma doczekać się w przyszłości Apple Watch Ultra jest zastosowanie ekranu microLED. Problem w tym, że wprowadzenie tego ulepszenia zostało już raz przesunięte, a teraz słyszmy o kolejnych opóźnieniach.

Apple Watch Ultra z ekranem microLED miał pojawić się już w przyszłym roku

Flagowy zegarek w ofercie Apple, czyli Watch Ultra podobno doczeka się w tym roku drugiej generacji. Jeśli tak faktycznie będzie, od nowej wersji nie powinniśmy oczekiwać większych zmian. Na to zwyczajnie jest jeszcze za wcześnie. Różnice względem pierwszej generacji najpewniej będą sprowadzać się głównie do kosmetycznych poprawek.

Problemy z produkcją zmusiły Apple do ponownej zmiany swoich planów, a co za tym idzie - kolejnego przesunięcia w czasie premiery zegarka Watch Ultra z ekranem microLED.

Apple Watch Ultra

Wcześniej spodziewaliśmy się, że jedno z ważniejszych ulepszeń zostanie wprowadzone do Apple Watch Ultra w 2024 roku. Mowa o ekranie microLED, który niestety, jak się później okazało, szybko nie zostanie wykorzystany do produkcji Watch Ultra. Według poprzednich informacji, dodanie wyświetlacza microLED zostało przesunięte na drugą połowę 2025 roku. Nowe doniesienia mówią o kolejnych opóźnieniach.

Rewolucja microLED rozpocznie się dopiero za 3 lata?

Według The Elec, które powołuje się dane z firmy badawczej TrendForce, problemy z produkcją zmusiły Apple do ponownej zmiany swoich planów, a co za tym idzie - kolejnego przesunięcia w czasie premiery zegarka Watch Ultra z ekranem microLED.

Za opóźnienia obwiniane są wysokie koszty związane z produkcją wyświetlaczy microLED dla zegarków. Co jak co, ale patrząc na to, że mówimy o Apple, zwyczajnie ciężko jest w to uwierzyć. Wydaje się zatem, iż aktualne koszty produkcji muszą być zaporowe.

Niemniej jednak plany nie trafiły do kosza, a wersja microLED wciąż jest spodziewana. Niestety obecnie mówi się o premierze dopiero w 2026 roku, a konkretniej w pierwszym kwartale lub później. To wciąż i tak lepiej niż The Elder Scrolls VI.

Obecnie najnowsza, a jednocześnie pierwsza generacja Apple Watch Ultra wyposażona jest w ekran OLED. Zastosowanie panelu microLED powinno przynieść poprawę w kwestii wytrzymałości oraz jasności. Apple miało zainwestować ponad 1 miliard dolarów w ekrany microLED na przestrzeni ostatniej dekady, aby uniezależnić się od dostaw z zewnątrz, a konkretniej od Samsunga.

Mówi się, że seria Apple Watch ma rozpocząć erę wyświetlaczy microLED w urządzeniach od Apple. Na przestrzeni kilku następnych lat spodziewane jest pojawienie się iPhone'ów, iPad'ów oraz innych "jabłkowych" gadżetów z ekranami wykonanymi w tej technologii. Jak to wyjdzie w praktyce zobaczymy. Oby tylko nie oznaczało to kolejnych podwyżek cen.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Watch Ultra z ekranem microLED znów opóźniony. Kiedy możemy się go spodziewać?

 0