Apple wkrótce zmieni iPhone'y w naszych osobistych psychologów

Apple wkrótce zmieni iPhone'y w naszych osobistych psychologów

Od jakiegoś czasu widać, że Apple coraz bardziej koncentruje się w swoich nowych produktach nie tylko na funkcjach stricte technologicznych, ale i prozdrowotnych, czego świetnym przykładem jest Apple Watch. Teraz wygląda na to, że gigant z Cupertino chce również zadbać o naszą psychikę. 

Apple podobno pracuje nad zestawem nowych projektów, w ramach których opracowuje nowe technologie, mające na celu pomóc wykrywać stres, depresję, lęk i pogorszenie funkcji poznawczych. Źródłem tych informacji jest Wall Street Journal, który podaje, że amerykański gigant próbuje zaprojektować algorytmy, które powinny niezawodnie pomóc w wykrywaniu i diagnozowaniu takich problemów ze zdrowiem psychicznym przy użyciu danych biometrycznych użytkownika.

Apple podobno pracuje nad zestawem nowych projektów, w ramach których opracowuje nowe technologie, mające na celu pomóc wykrywać stres, depresję, lęk i pogorszenie funkcji poznawczych.

Apple wkrótce zmieni iPhone'y w naszych osobistych psychologów

Projekty są realizowane we współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) oraz firmą biotechnologiczną Biogen. W przypadku tego pierwszego Apple pracuje nad algorytmem, który będzie wykrywał stres, depresję i lęk, a projekt nosi rzekomo nazwę kodową „Seabreeze”. Z drugiej strony projekt z Biogenem nosić ma nazwę kodową „Pi” i w tym przypadku gigant technologiczny pracuje nad łagodnymi zaburzeniami funkcji poznawczych.

Najwyraźniej nowy algorytm postawi diagnozę, analizując mimikę twarzy użytkowników, ich sposób mówienia, częstotliwość i szybkość chodzenia, wzorce snu, a wreszcie tętno i częstość oddechów. To jednak nie wszystko, ponieważ technologia podobno zbada również częstotliwość błędów pisowni, a także rodzaj tekstów, które piszą użytkownicy, a może i więcej.

Aby uniknąć obaw związanych z prywatnością danych, podobno żadna analiza danych nie zostanie przesłana na serwery Apple, a wszystko zostanie wykonane na urządzeniach samych użytkowników.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wkrótce zmieni iPhone'y w naszych osobistych psychologów

 0