Apple zaprezentowało nową wersję iPada Pro

Apple zaprezentowało nową wersję iPada Pro

Apple zaprezentowało dziś nowego MacBooka Air, ale to nie jedyna nowość ujawniona przez giganta z Cupertino, ponieważ firma przedstawiła także nową wersję iPada Pro. Co ciekawe, podobnie jak to miało miejsce w przypadku iPhone’a 11, także w nowym tablecie firmy aparaty odgrywają bardzo istotną rolę. 11- i 12,9-calowe iPady Pro doczekały się bowiem drugiej 10 MP jednostki szerokokątnej, a także, po raz pierwszy w urządzeniach Apple, skanera LiDAR, który mierzy odległość do obiektów (do 4,8 m), poprawiając rozszerzoną rzeczywistość w kwestii rozmieszenia poszczególnych elementów, uchwycenia ruchu czy blokowania ludzi w kadrze. Nowe iPady wykorzystają także możliwości systemu iPadOS 13.4, który wprowadza wsparcie dla trackpadów oraz opcjonalnego etui z klawiaturą Magic Keyboard, które zawiera właśnie takowy trackpad oraz przepustowy port USB typu C. Apple chwali się, że system jest zoptymalizowany pod nowe tablety, ale skorzystają na nim także starsze modele. Pojawi się tu nawet obsługa Bluetooth i myszek USB.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku iPhone’a 11, także w nowym tablecie firmy aparaty odgrywają bardzo istotną rolę.

Poza tym, możemy liczyć na liczne, choć dość subtelne zmiany. I tak, zamiast skorzystać z układu A13 znanego ze smartfonów iPhone 11, nowy iPad Pro wyposażony został w procesor A12Z Bionic z poprawionym designem termicznym i usprawnioną wydajnością kontrolerów. Tablet pochwalić może się wsparciem dla LTE klasy gigabit, co oznacza, że łączność ta będzie o 60% szybsza. Apple zapewnia też o mikrofonach klasy studyjnej, znanych już z 16-calowego MacBooka Pro. Co więcej, bazowa pojemność pamięci na dane podskoczyła do 128 GB, dając nam większy spokój ducha, jeśli zdecydujemy się na najtańszy wariant. Aktualizacje iOS 13.4 i iPadOS 13.4 mają zostać udostępnione 24 marca.    

Apple prezentuje nową wersję MacBooka Air z klaiwaturą Magic Keyboard

Jeśli zaś chodzi o ceny, które zawsze wywołują duże emocje w przypadku produktów Apple, to tym razem gigant z Cupertino nie zdecydował się na ich podniesienie. Cena 11-calowego modelu zaczyna się od 3899 zł (128 GB i WiFi), a większego 12,9-calowego od 4899 zł. Dokładając 800 zł możemy zapewnić sobie wsparcie dla łączności komórkowej, a jeśli mamy jeszcze bardziej elastyczny budżet, to do wyboru są też warianty z 256 GB, 512 GB i 1 TB na dane. Nowe iPady, podobnie jak MacBook Air, powinny pojawić się na sklepowych półkach w przyszłym tygodniu, ale ze względu na epidemię koronawirusa nie zobaczycie ich w sklepach Apple przez dłuższy czas i w tym przypadku zdecydować trzeba będzie się na zakupy online.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zaprezentowało nową wersję iPada Pro

 0