Apple zdradziło czemu nie udostępniło iMessage w wersji na Androida

Apple zdradziło czemu nie udostępniło iMessage w wersji na Androida

iMessage to komunikator internetowy opracowany przez Apple, którego jednak na próżno szukać na Androidzie. Okazuje się, że producent iPhone'ów zamierzał przenieść aplikację na konkurencyjny system mobilny Google, ale finalnie do tego nie doszło, a powód zdradza nam dokumentacja sądowa związana ze sporem toczonym przez Apple oraz Epic Games. Według szefa programu, Craiga Federighiego obecność aplikacji na innym systemie oznaczałaby brak konieczności kupowania wyłącznie sprzętu Apple przez rodziców dzieci, które korzystają z tego komunikatora. Krótko mowiąc jeśli bariera systemowa nie stanowiłaby już przeszkody i iMessage używalibyśmy na każdym smartfonie z Androidem to zdaniem pracowników przedsiębiorstwa w małym, ale zawsze jakimś stopniu przyczyniłoby się do gorszego zainteresowania produktami giganta z Cupertino.

Według Apple wydanie iMessege również na Androida sprawiłoby, że część rodziców dzieci korzystających z tego komunikatora przestałoby kupować urządzenia tego producenta.

Apple zdradziło czemu nie udostępniło iMessage w wersji na Androida

Szef marketingu, Phil Schiller stwierdził wprost, że udostępnienie iMessage na Androida przyniesie Apple więcej szkody niż pożytku i mowa tu oczywiście o pieniądzach. Nie ma co też liczyć, że firma zmieni zdanie, ponieważ wedle dostępnej informacji plany wydania komunikatora na konkurencyjnym systemie od około 2013 roku są martwe. Przypomnijmy, iż iMessage, który debiutował w 2011 roku, w tamtym czasie zwłaszcza na rynku amerykańskim cieszył się dość dużą popularnością i zastanawiano się wówczas czy Apple nie przeniesie go na inny system. Z drugiej strony posiadacze Androida nie mogą narzekać ze względu na obecność Messengera od Facebooka, z którego korzysta całkiem dużo użytkowników.

Warto wspomnieć, że ze sprawy toczonej między Apple a Epic Games dowiadujemy się więcej o drugiej strony. Otóż sklep twórców Fortnite od 2019 roku do teraz przyniósł im niemałe straty, a przyszłość nie wydaje się optymistyczna i pierwszych zysków należy oczekiwać w okolicach 2023 roku - tak przynajmniej twierdzi sam Epic, z kolei inne prognozy są mniej dobre i zakładają wyjście na plus dopiero w 2027 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zdradziło czemu nie udostępniło iMessage w wersji na Androida

 0