Arcfox AlphaS HBT - luksusowy, elektryczny i autonomiczny samochód z Huawei Hi, HarmonyOS i 5G

 Arcfox AlphaS HBT - luksusowy, elektryczny i autonomiczny samochód z Huawei Hi, HarmonyOS i 5G

Chiński producent samochodów Arcfox zapowiedział nowy luksusowy model EV, który jest wyposażony w technologię i sprzęt od innego chińskiego producenta - Huawei. System Huawei HI łączy inteligentny wyświetlacz HiCar z technologią lidar i łącznością 5G, aby zapewnić autonomiczną jazdę na poziomie 3.  Arcfox Alpha S HBT (HBT oznacza Huawei Bluepark Together) to pierwszy pojazd, który kiedykolwiek otrzymał rozwiązanie HI Huawei do samodzielnych pojazdów elektrycznych. Zgodnie z wpisem na WeChat opublikowanym przez BAIC Blue Park New Energy Technology, firmę będącą właścicielem Arcfox, możliwości autonomicznego poruszania się pojazdu w większości przypadków nadal będą wymagały uwagi kierowców na wypadek, gdyby kierowca musiał interweniować.

Arcfox AlphaS HBT -  to inteligentny i całkowicie elektryczny luksusowy sedan nowej generacji, zbudowany wspólnie przez Arcfox i Huawei.

Arcfox AlphaS HBT dołączy do trzech innych pojazdów Arcfox już 17 kwietnia podczas prezentacji w Szanghaju. "Jest to inteligentny i całkowicie elektryczny luksusowy sedan nowej generacji, zbudowany wspólnie przez Arcfox i Huawei" - powiedział rzecznik firmy. Ken Hu - prezes Huawei - potwierdził w zeszłym tygodniu, że Huawei nie planuje sprzedawać pojazdu pod własną marką. Firma zamierza współpracować z producentami samochodów, aby dostarczać system Huawei HI do ich pojazdów. Firma obecnie chce nadal ograniczać się do bycia dostawcą, a nie producentem pojazdów elektrycznych.

Huawei poszukuje obszarów poza swoją działalnością telekomunikacyjną i smartfonami, co ma związek z sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone. Firma ma nadzieję, że będzie współpracować z większą liczbą producentów samochodów, aby dostarczać platformę do większej liczby pojazdów, co pozwoli znaleźć przychody choć częściowo rekompensujące straty w innych obszarach. Nie ma co liczyć jednak na szybkie wdrożenie Huawei Hi poza Chinami. Samochód może tam odnieść jednak duży sukces, zajmując miejsce Tesli, która w Chinach bije rekordy popularności. Niedawno jednak chiński rząd wydał ostrzeżenie o możliwości szpiegowania przez sensory Tesli i zakazał wjazdu pojazdów na krytyczne tereny. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Arcfox AlphaS HBT - luksusowy, elektryczny i autonomiczny samochód z Huawei Hi, HarmonyOS i 5G

 0