Architektura Zen 4 pojawi się na konferencji AMD na CES 2022

Architektura Zen 4 pojawi się na konferencji AMD na CES 2022

Antony Leather (Forbes/CrazyTechLab) miał okazję przeprowadzić wywiad na wyłączność z dyrektorem ds. technologii w AMD, Markiem Papermasterem, który potwierdził, że architektura Zen 4 będzie częścią konferencji prasowej CES 2022, jednak główny nacisk zostanie położony na odświeżoną architekturę Zen 3 z 3D V-Cache.

4 stycznia AMD zaprezentuje nową serię Ryzen 6000 dla laptopów. Oczekuje się również, że firma wprowadzi na rynek desktopowe procesory Zen 3 z technologią 3D V-Cache oraz high-endową serię Threadripper PRO 5000. Jeśli chodzi o produkty CPU bazujące na architekturze Zen 4, obecnie nie oczekuje się, że pojawią się one wcześniej niż w trzecim kwartale 2022 roku. Wygląda jednak na to, że fani będą mogli rzucić okiem na nadchodzącą technologię procesorową AMD.

Mark Papermast z AMD potwierdził, że architektura Zen 4 będzie częścią konferencji prasowej CES 2022, jednak główny nacisk zostanie położony na odświeżoną architekturę Zen 3.

Architektura Zen 4 pojawi się na konferencji AMD na CES 2022

W wywiadzie Papermaster potwierdził, że niektóre szczegóły dotyczące Zen 4 zostaną zajawione na targach CES 2022, a kolejne zapowiedzi pojawią się w późniejszym okresie 2022 roku. Nie wydaje się, by AMD było już gotowe do ujawnienia specyfikacji konkretnych produktów, ale krótka wzmianka o fundamentalnych zmianach, które zostaną wprowadzone wraz z następną generacją Ryzenów z serii 7000, może tylko zaostrzyć apetyt na te CPU. 

„Co do nadchodzącej generacji – odsyłam na CES w styczniu. Cieszymy się, że możemy ujawnić kilka dodatkowych szczegółów na temat naszych nowych produktów wprowadzanych na rynek, które zapewnią fenomenalne wrażenia i, jak już powiedzieliśmy, w dalszej części roku, w miarę postępów, podamy więcej szczegółów na temat Zen 4 z wspominając o tej technologii na CES i dokonując dalszych ogłoszeń w ciągu 2022 roku. To będzie bardzo ekscytujący rok dla AMD” - powiedział Mark Papermaster.

W zeszłym miesiącu AMD zaprezentowało swoje produkty serwerowe Genua i Bergamo, które mają zostać wprowadzone na rynek w przyszłym roku (Genua) i pierwszej połowie 2023 roku (Bergamo). Dla konsumentów AMD przygotowuje układy CPU/APU z rodziny Raphael i Phoenix.

AMD Raphael będzie obejmować stacjonarne i mobilne CPU z maksymalnie 16 rdzeniami w tym drugim przypadku. Dokładne konfiguracje procesorów Raphael nie są jeszcze znane, ale wydaje się, że te układy będą obsługiwać zarówno technologię pamięci DDR5, jak i interfejs PCIe 5.0. Jeśli chodzi o grafikę, Raphael będzie wyposażony w zintegrowane GPU RDNA 2, którego dotychczas brakowało w głównej linii produktów Ryzen. Najnowsze plotki sugerują, że AMD może oficjalnie ogłosić swoje produkty konsumenckie Zen 4 na Computex 2022 w połowie przyszłego roku. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Architektura Zen 4 pojawi się na konferencji AMD na CES 2022

 0