Zobaczcie ogromną farmę kryptowalut składającą się głównie z GeForce'ów RTX 3070

Zobaczcie ogromną farmę kryptowalut składającą się głównie z GeForce'ów RTX 3070

Jeśli jesteście zirytowani obecną sytuacją na rynku kart graficznych i faktem, że nie możecie zakupić nowych modeli obu producentów, to poniższe nagranie wideo może tylko pogorszyć sytuację. Pewien pełnoetatowy górnik kryptowalut udostępnił bowiem film z przeglądem swojej farmy, która składa się prawie w całości z kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3070.

Jaxson Davidson zaoferował wgląd w „1/4” swojej farmy górniczej. W tym budynku, jak mówi Davidson, jego serwery górnicze wykorzystują prawie wyłącznie karty graficzne GeForce RTX 3070. Górnik z Utah wyjaśnił, że kupił te grafiki od różnych małych firm w jego hrabstwie. Jeśli zastanawiacie się więc, gdzie znikają wszystkie karty z pobliskich sklepów, to macie odpowiedź. Świetnym przykładem jest tu najnowsza karta graficzna NVIDII, czyli GeForce RTX 2060 z 12 GB pamięci GDDR6, która okazała się produktem widmo, a tak się składa, że pochwalić może się wysoką wydajnością w kopaniu kryptowalut. Ta pozbawiona jest bowiem ogranicznika hashe'owania w odróżnieniu od nowszych kart GeForce RTX 30 LHR.

Jaxson Davidson zaoferował wgląd w „1/4” swojej farmy górniczej, wykorzystującej prawie wyłącznie karty graficzne GeForce RTX 3070.

Dzieje się to w czasie, gdy gracze i projektanci grafiki zmagają się z pozyskiwaniem nowych kart graficznych do swoich urządzeń. Chociaż AMD twierdzi, że kopanie kryptowalut nie ma znaczącego wpływu na wielki niedobór GPU w 2021 roku, to jednak nie przekonało to konsumentów. 

NVIDIA szykuje się co prawda do kilku nowych premier, ale raczej nie należy się spodziewać wyraźnej poprawy sytuacji na rynku, szczególnie gdy kopacze kryptowalut będą nadal wykupywać wszystko, co mogą znaleźć. Tym samym w obecnej sytuacji najłatwiejszym sposobem posmakowania GeForce'a RTX 3080 jest skorzystanie z usługi grania w chmurze GeForce NOW.

Jaxson Davidson donosi, że nie będzie jednak walczył o nadchodzące odświeżone modele GeForce RTX 3080 i RTX 3090. Podpisał bowiem umowę bezpośrednio z NVIDIĄ, która wyposażyć ma jego farmę w jeszcze niezapowiedziany procesor CMP (Crypto Mining Processor) 170HX. Ten produkt został zaprojektowany specjalnie do kopania kryptowalut i podobno zajęło Davidsonowi ponad miesiąc, aby zabezpieczyć swoją transakcję.

Jeśli więcej górników kryptowalut pójdzie w ślady Davidsona i przejdzie na karty CMP, może to pomóc w złagodzeniu trudności w znalezieniu gamingowych modeli. NVDIA powiedziała, że ​​używa chipów, które zostały odrzucone do użytku konsumenckiego lub kart CMP, ale działają dobrze w jednostkach przeznaczonych do kopania kryptowalut. Problemem jest jednak, że górnicy niechętnie sięgają po drogie wyspecjalizowane karty, których później nie mogą odsprzedać graczom, co zwiększa ryzyko inwestycji. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zobaczcie ogromną farmę kryptowalut składającą się głównie z GeForce'ów RTX 3070

 0