Asgard zapowiada pamięci RAM DDR5-4800 dla 12. generacji CPU Intela (Alder Lake)

Asgard zapowiada pamięci RAM DDR5-4800 dla 12. generacji CPU Intela (Alder Lake)

Asgard to raczej mało znana chińska firma (jej strona internetowa wygląda naprawdę mało profesjonalnie, niczym projekt szkolny wykonany na szablonie WordPress), specjalizująca się w produkcji pamięci. Niemniej jednak jest to jedno z nielicznych przedsiębiorstw, które zapowiedziało już swoje pierwsze konsumenckie moduły DDR5, które dedykowane będą procesorm Intel Alder Lake. Tymczasem wciąż czekamy na takowe zapowiedzi od wielu dużych uznanych firm, ponieważ jak na razie konsumenckie kości zapowiedzieli jedynie Team Group oraz Adata. Oczywiście nie oznacza to automatycznie, że Asgard wprowadzi na rynek takie kości przed większymi i bardziej uznanymi konkurentami, ale jest na to spora szansa. 

Asgard  zapowiedziało swoje pierwsze konsumenckie moduły DDR5, które dedykowane będą procesorm Intel Alder Lake.

Asgard zapowiada pamięci RAM DDR5-4800 dla 12. generacji CPU Intela (Alder Lake)

Zapowiedziany moduł to pamięci klasy DDR5-4800, a producent postawił na niezwykle chwytliwą nazwę produktu - VMA5AUK-MMH224W3 (powodzenia z podawaniem jej w sklepie podczas zakupu). Ten konkretny model będzie miał 64 GB pojemności, ale Asgard już potwierdziło, że będzie oferowany również w wariantach 32 GB i 128 GB. RAM posiada napięcie nominalne na poziomie 1,1 V, czyli mniejsze niż domyślne (1,2 V) w pamięciach DDR4. Specyfikacja jest zgodna ze standardem JEDEC B, co oznacza, że timingi są ustawione na 40-40-40.

Z naszego punktu widzenia ciekawe jest, że firma ogłosiła już nawet, kiedy te moduły wejdą do masowej produkcji. Asgard planuje rozpocząć ich produkcję mniej więcej w tym samym czasie, kiedy na rynku zadebiutuje seria Intel Core 12. Gen, czyli procesory znane pod nazwą kodową „Alder Lake”. Na obecną chwilę wiemy, że te zostaną oficjalnie ogłoszone we wrześniu, ale trafić mają na rynek jeszcze w czwartym kwartale tego roku. Rzecznik firmy Asgard poinformował również, które produkty platform AMD i Intela będą w przyszłości kompatybilne z pamięcią DDR5. Asgard planuje produkcję pamięci DDR5 dla serii Tiger Lake (która oficjalnie obsługuje LPDDR5-5400), procesorów stacjonarnych Alder Lake, serwerowych Sapphire Rapids-SP oraz APU AMD Van Gogh i Rembrandt.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asgard zapowiada pamięci RAM DDR5-4800 dla 12. generacji CPU Intela (Alder Lake)

 0