ASRock chce ułatwić dostęp do programów AI posiadaczom ich GPU. Jest tylko pewien haczyk

ASRock chce ułatwić dostęp do programów AI posiadaczom ich GPU. Jest tylko pewien haczyk

Firma ASRock obrała sobie za cel umożliwienie łatwego dostępu na komputerach PC do programów napędzanych przez sztuczną inteligencję. Właśnie dlatego powstała aplikacja AI QuickSet, która jest swego rodzaju centrum oprogramowania AI, które ułatwia jego pobieranie oraz instalowanie.

ASRock przedstawia aplikację do łatwego pobierania programów AI

Sztuczna inteligencja to wciąż gorący temat. I nie ma się co dziwić, bo patrząc na poczynania największych firm w branży, to właśnie w tym kierunku idzie rozwój technologii. Już teraz możemy używać wielu aplikacji, u których podstaw leży właśnie AI, a w przyszłości pojawi się ich zapewne znacznie więcej. Firma ASRock już teraz postanowiła ułatwić użytkownikom komputerów PC dostęp do tego rodzaju narzędzi. ASRock stworzył bowiem specjalną aplikację o nazwie AI QuickSet. Powstała ona stworzona z myślą o ułatwieniu pobierania oraz instalacji wielu programów opartych na sztucznej inteligencji.

AI QuickSet można w zasadzie nazwać centrum oprogramowania lub platformą do jego pobierania.

ASRock GPU

A jak to działa? AI QuickSet można w zasadzie nazwać centrum oprogramowania lub platformą do jego pobierania. Działanie aplikacji sprowadza się do oferowania różnego rodzaju programów AI, które dzięki niej można pobierać oraz instalować w łatwy sposób z jednego miejsca. Coś jak popularne platformy z grami, tylko, że zamiast gier odnajdziemy tutaj oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję.

AI QuickSet na razie z mocnym ograniczeniem

AI QuickSet wygląda zatem na przydatną aplikację, jednak nie skorzystają z niej wszyscy zainteresowani. Niestety ASRock postanowił ograniczyć do niej dostęp. Do korzystania potrzebna jest bowiem karta graficzna ASRocka i to nie obojętnie jaka. Niezbędny jest model należący do serii AMD Radeon RX 7000. Należy tutaj dodać, że firma ASRock produkuje wyłącznie karty graficzne bazujące na rozwiązaniach Intela oraz AMD. W ich ofercie nie zobaczymy więc układów NVIDII.

Rodzi się pytanie, dlaczego ASRock postanowił tak mocno ograniczyć dostępność AI QuickSet. Z aplikacji nie skorzystają ani właściciele kart Arc Alchemist, ani tych z serii Radeon RX 6000. Być może na wczesnym etapie firma chce sprawdzić zainteresowanie aplikacją i dopiero później obejmie wsparciem inne GPU. Według ASRocka, ich nowa aplikacja powinna pomóc w popularyzowaniu sztucznej inteligencji. ASRock może zatem chcieć rozszerzyć listę wspieranych kart graficznych. Na tę chwilę jednak AI QuickSet dla większości pozostanie raczej wyłącznie ciekawostką.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock chce ułatwić dostęp do programów AI posiadaczom ich GPU. Jest tylko pewien haczyk

 0