ASRock potwierdza, że 8-rdzeniowy Core i9 zadziała nawet na płytach H310

ASRock potwierdza, że 8-rdzeniowy Core i9 zadziała nawet na płytach H310

Jak się okazuje, procesory Intel Core 9. generacji, w tym wyczekiwany układ z ośmioma rdzeniami, ruszą nie tylko na topowym dotychczas chipsecie Z370 i nowym Z390, ale także zdecydowanie bardziej ekonomicznych konstrukcjach. Taką informacja została ujawniona dzięki firmie ASRock, a precyzując: zdjęciu opakowania jednej z płyt głównych tej firmy, modelu H310CM-HDV/M.2, które trafiło do sieci. Na wspomnianym kartoniku pojawia się duża niebieska naklejka, informująca o kompatybilności z ośmiordzeniowymi procesorami. Jak już wiadomo, taki właśnie układ wejdzie w skład najnowszej serii CPU od Intela, a wnioski zdają się być wyjątkowo oczywiste. Tak, Niebiescy zadbali o kompatybilność nadchodzącego flagowca także z ekonomicznymi płytami głównymi, zbudowanymi na bazie dowolnego chipsetu spośród tych dedykowanych 8. generacji: B360, H370 oraz H310.

Core i9-9900K ruszy także na płytach głównych z chipsetem tańszym niż Z370, włączywszy stricte ekonomiczne konstrukcje z układem H310!

ASRock potwierdza, że 8-rdzeniowy Core i9 zadziała nawet na płytach H310

Inna sprawa, że akurat takie połączenia nie w każdym przypadku mogą być całkowicie optymalne. Tutaj należy mieć na uwadze sekcje zasilania, które w tańszych modelach płyt głównych bywają naprawdę okrojone. To jednak może tłumaczyć zarazem niski zegar bazowy Core i9-9900K, wynoszący, wedle najświeższych przecieków, dokładnie 3,1 GHz. Istnieje szansa, że korporacja z Santa Clara intencjonalnie zaniżyła wyjściową częstotliwość zegara taktującego, by zagwarantować kompatybilność nadchodzącego procesora ze wszystkimi istniejącymi płytami głównymi dla 8. generacji, podczas gdy entuzjaści, dysponujący platformami wyższej klasy, będą mogli swobodnie nadrobić braki poprzez overclocking. Czyżby Niebiescy po raz pierwszy od dłuższego czasu wzięli pod uwagę czynnik taki jak elastyczność platformy? Wiele na to wskazuje. Na pewno szeroka kompatybilność stanowi dla wszystkich bardzo miłe zaskoczenie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock potwierdza, że 8-rdzeniowy Core i9 zadziała nawet na płytach H310

 0